• Aydın22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘AİLE AKADEMİSİ’ PROJESİ BU YILDA UYGULANACAK
03 Ekim 2015 Cumartesi 15:46

‘AİLE AKADEMİSİ’ PROJESİ BU YILDA UYGULANACAK

Biz dünyayı değiştirmek istiyorsak önce kendimizi değiştirmeliyiz

          Aydın Valiliğinin himayelerinde, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sağlıklı Yaşam ve Aile Eğitimi' konularında düzenlenen 'Aile Akademisi' projesinin bu eğitim-öğretim dönemindeki programı Karacasu Hafız Mustafa Kavurmacı ve Refikası Hatice Hanım    Ortaokulunun öğrenci velilerine yönelik düzenlendi.

          Karacasu Hafız Mustafa Kavurmacı ve Refikası Hatice Hanım Ortaokulunda gerçekleştirilen 'Aile Akademisi' Konferansına, Karacasu Kaymakamı Sayın Yavuz Gül, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin Töre, Karacasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aşkın Güneş, Karacasu Hafız Mustafa Kavurmacı ve Refikası Hatice Hanım Ortaokulunun öğrenci velileri ve konuşmacı olarak Düşünce Koçu Münir Arıkan katıldı.

         Konferansta; 'Ortaokul çağındaki öğrencilerin annelerine, sağlıklı yaşam, kadın hastalıkları ve korunma yöntemleri, kadın hasatlıklarında erken tanının önemi ve öğretmen-veli yaklaşımı, aile-çocuk iletişimi, öğrencilerin okulda ve evde elde etmesi gereken kazanımlar' gibi konularda bilgilendirme eğitimi verildi.

            Konferansta konuşmacı olarak ilk kürsüye gelen Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin Töre, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Aydın'da birçok yeniliğe imza attıklarına dikkat çekti. Hiçbir ilin yapamayacağı başarılara imza attıklarının altını çizen İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Pervin Töre, 40 tane okul yapımının temelini atarak Aydına kazandırdı. Bir çok tane okulun ise onarımını gerçekleştirdi. Destek konusunda okul müdürü ve öğretmenler ne istiyorsa onları karşıladı. Aileyi her şeyin başı olarak görüyoruz. Anne babaların çocukları üzerinde bıraktığı izler ömür boyu silinmiyor. Sayın Vali ve değerli eşleriyle önce sağlık sonra eğitim parolasıyla yola çıkarak bizleri de hareketlendirdikleri kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Türkiye'de hiç yapılmayan bir projeye böylelikle imza atarak 3 yıldır Aile Akademisini devam ettiriyoruz.

        Kişisel gelişim ve eğitim konusuna da çok önem verdiklerini öne süren  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin Töre, eğitimcilik hayatımda hep şunu gördüm. Her anne baba çocuğunu kendisi gibi yapmak istiyor. Bu da çocukların kişisel gelişimlerinde inanılmaz sıkıntılar oluşturuyor. Çünkü çocuklarımız kendileri olmak istiyorlar. Bireysel yetenekleri, hobileri ve istekleri doğrultusunda yaşamlarını sürdürmek istiyorlar. Bu doğrultuda da biz sizleri bilgilendireceğiz. Biz kendimizi çocuğumuzda aramayacağız. Çocuğumuz kendi istekleri ve kendi talepleri doğrultusunda yaşamında ayakta durmayı başarmayı öğrenmelidirler. Çocuklarımız kendileri olduğu ve kendi isteklerini seçtikleri ve kendi kararlarını uyguladığında hayatta başarılı olacaklardır. Biz dünyayı değiştirmek istiyorsak önce kendimizi değiştirmeliyiz' şeklinde konuştu.

        Program, Düşünce Koçu Münir Arıkan’ın aile içi iletişim, öğretmen-veli yaklaşımı, aile-çocuk iletişimi, öğrencilerimizin okulda ve evde elde etmesi gereken kazanımlar' gibi konularda bilgilendirme sunumuyla son buldu.

 
 
 
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1263 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim