• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ali AYGÜL : Halep Bizim Parçamız
15 Aralık 2016 Perşembe 16:33

Ali AYGÜL : Halep Bizim Parçamız

Memur-Sen Aydın İl Başkanı Ali AYGÜL, Aydın Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptıktan sonra Efeler İlçe Polis Merkezinde ki Polis Memurlarına Karanfil dağıtarak Başsağlığı diledi.

Memur-Sen Aydın İl Başkanı Ali AYGÜL, Aydın Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptıktan sonra Efeler İlçe Polis Merkezinde ki Polis Memurlarına Karanfil dağıtarak Başsağlığı diledi.

Memur-Sen Aydın İl Başkanı Ali AYGÜL, Konuşmasında şunları söyledi.

Sayın Basın Mensupları Çok değerli katılımcılar.

Halep'i Açlıktan İnsanlığı Utançtan Kurtar!

Halep bizim tarihimiz.

Halep bizim parçamız.

Halep bizim yürek yangınımız.

Ali AYGÜL :  Halep’te İnsanlık Ölüyor

Bugün Srebrenitsa'nın kaderini Halep yaşıyor. Halep'te insanlık ölüyor.  Batı yine üç maymunu oynuyor. Bugün insanları, insanlığın ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep! Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin, bütün dünyadan yalıtarak katliam yaptığı Halep’te can pazarı yaşanıyor ve maalesef insanlık bu katliamı kanıksamış durumda. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayanlar bu katliamları kendi surları arkasından “bir film izliyormuş gibi” seyrediyor.

Ali AYGÜL : İnsanlığı Öldüğü Yer; Halep

Değerli dostlar, Halep, insanlığın topyekûn öldüğü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın imtihanıdır.

Ama insanlık duyarsız, insanlık kayıtsız…

Ali AYGÜL : Ümmetin Sessizliği Canımızı Acıtıyor

En çok da ümmetin sessizliği canımızı acıtıyor. Surların arkasına sığınmış batılıların kahir ekseriyetinin duyarsızlığına Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Irak’ta şahit olmuştuk. Fakat ümmet kendinden uzak zannettiği olayın bizatihi ortasında olduğunu nasıl anlamaz? İçindeki yangını nasıl hissetmez? Nasıl susma korosuna katılır? Ölen biziz. Ezilen biziz. Toza dönüştürülerek köle edilmek, yok edilmek istenen biziz. İslam ümmeti, adım adım izlenen ve kendisini yok etmeyi hedefleyen stratejiyi neden görmez? Neden? Yoksa bu köhne sistemin, bu çarpık düzenin kendisine dokunmayacağını mı zannediyor?

Ali AYGÜL : Bir Gün İnsanlığın Sığınacak Yeri Kalmayacak

Değerli dostlar…

Her gün ölen yüzlerce insanın istatistiki bir veri olmanın ötesine geçemediği bu bozuk dünya düzeninde, herkes bilmeli ki bir gün, insanlığın sığınacak yeri kalmayacak. Çünkü bu çarpık ve bozuk düzen, propaganda araçları marifetiyle, bir avuç kapitalistin, birkaç emperyalist devletin çıkarı için şiddeti meşrulaştıracak söylemler üreterek devamlılığını sağlamaktadır.

Ali AYGÜL : Trump’un Attığı Twitter Mesajı

Trump’un attığı twit, basında Halep’te her gün katledilen insanlardan daha fazla yer alıyorsa bu düzeni başka nasıl açıklayabiliriz ki?

İnsani yardımın gidebilmesi için geçici ateşkesin bile Birleşmiş Milletler ’de veto edildiği bir dünya daha ne söylenebilir ki?

Ölen ve açlıktan kıvranan insanları küçük bir ayrıntıya indiren analistlere, stratejistlere bakınca insan başka ne düşünebilir ki?

Ali AYGÜL : Tıpkı Arakan, Filistin, Afganistan, Irak, Mısır gibi…

Bugün insanlık dramının merkezi Halep, aynı zamanda işte bu ve benzeri manzaralardan dolayı bir ahlak imtihanının da merkezidir. Evet… Halep bir ahlak meselesidir.

Tıpkı Arakan, Filistin, Afganistan, Irak, Mısır gibi… Evet… Halep, geç kalınmış olsa da ahlak isyanının başlangıç noktasıdır.

Ali AYGÜL : Emperyalist Devletler Tarafından Desteklenmektedir

Yukarıda ifade ettiğim gibi zalim düzenin devamı için terör bir aparat olarak kullanılmaktadır. Biz biliyoruz ki, terör, özellikle İslam dünyasında yıkımın yaşanması için, bizzat emperyalist devletler tarafından desteklenmektedir. Suriye’ye bakın. İlk günden beri terör örgütleri etkin bir silah olarak kullanılmakta… Ve bunu hepimiz biliyoruz. Ne çare ki, sözün kar etmediği bir zamanda yaşıyoruz. Çünkü düzen öyle kurulmuş. Düzen güçlünün diline göre hükmünü icra ediyor maalesef.

Ali AYGÜL : Halep İçin Ayağa Kalktık

Biz yine de düzenin bu yalanını yüzlerine çarpıyoruz. “Terörü üretenle, terörü temizleyeceğim diyen aynı ağız” diye haykırarak, Halep için ayağa kalktık. Biz biliyoruz ki, orada, o can pazarının yaşandığı mahşer yerinde, insanlık direniyor. İşgalci emperyalistler ne derse desin biz olaya bu şekilde bakıyoruz.

Ali AYGÜL : Dünyanın Her Yerinde Vicdanlı İnsanlar Olduğuna Biliyoruz.

Rusya, İran ve Suriye rejiminin ortaklaşa gerçekleştirdikleri katliama karşı da uluslararası düzeyde “insanlık diplomasisi” başlattığımız buradan deklare ediyoruz. Çünkü, dünyanın her yerinde vicdanlı insanlar olduğuna biliyoruz. Biz vicdanlara seslenerek, insanlığı harekete geçirebileceğimize inanıyoruz.

Ali AYGÜL : Merhamet İhtiyacı Adalet Yoksunluğundandır

Sevgili dostlar… Merhamet ihtiyacı adalet yoksunluğuna dayanır. Biz daha köklü çözümler üretilmesi gerektiğini, adil bir dünyanın vicdanları harekete geçirdiğimiz zaman mümkün olduğunu inanıyoruz. Yani tüm dünya üzerindeki Rachelleri, Malcom X’leri, Gandileri harekete geçirerek Halep’e bir vicdan köprüsü oluşturmak zorundayız. İnşallah bunu başaracağız.

Ali AYGÜL : Halep’i Açlıktan, İnsanlığı Utançtan Kurtar

Bunun ilk adımı olarak da “Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar.” temalı kampanyamızı başlattık. Halep büyük bir hapishaneye, bir açlık kampına, bir işkence kampına dönüşmüş durumda. Bir taraftan bombalar yağıyor, bir tarafta açlık insanları vuruyor. Bir an önce insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bizler, MEMUR-SEN, Kızılay, İHH, Cansuyu Derneği, Deniz Feneri olarak ilk aşamada Halep’e 81 tır un ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerimiz süreç içinde düzenli bir şekilde devam edecek.

Ali AYGÜL : Halep Bugün Ümran Bebek Kadar Yalnız

MEMUR-SEN olarak, Cumartesi günü saat 11:00'da İstanbul, Taksim’de bir yürüyüş yaptık. Enkazın altından çıkarılmış bir canın, Ümran bebeğin insanlığımızı sorgulatan fotoğraflarıyla yürüyeceğiz. Çünkü Halep bugün Ümran bebek kadar yalnız, Ümran bebek kadar şaşkındır. Bu yürüyüşümüzle o bölgedeki katliamı daha geniş kitlelere duyurduk. Sırayla eylem planımızı açıklayayım.

Ali AYGÜL : 5 Aşamalı Eylem Planı

Savaşın acısını Suriye ve Türkiye birlikte yaşıyor. Memur-Sen olarak '5 Aşamalı Eylem Planı' başlatıyoruz. "İlk Olarak: 9 Aralık (Cuma) saat 10.30'da Yardım Kuruluşları ile Genel Merkezimizde basın toplantısıyla yardım çağrısında bulunuldu. İHH, Kızılay,Cansuyu ve Deniz Feneri'ne "81 Tır Un" çeklerini teslim ediyor ve bütün teşkilatlarımız illerde yardım seferberliği başlattık.

Ali AYGÜL : Gıyabi Cenaze Namazı kıldık

İkinci Olarak: 9 Aralık/Cuma Namazı çıkışı tüm illerde İl Teşkilatlarımızca  'Gıyabi Cenaze Namazı kıldık. Üçüncü Olarak: 10 Aralık İnsan Hakları Gününde 11.00 İstanbul'da Tünel'den G.Saray Lisesi'ne kadar yürüyüş yaptık. Dördüncü Olarak: Uluslararası Kuruluşlara ve İrtibatlı olduğumuz tüm emek örgütlerine 'Duyarlılığa Çağrı Mektubu' gönderiyoruz. Beşinci Olarak: Yardım TIR'larımızla araçlarımızla 'Halep'e Yol Açın' konvoyuna katılıp Halep'e doğru yola çıkıyoruz.

Son söz olarak 'İnsanlığın ölmediğini herkese gösteriyoruz.

Haber / Fotoğraf : Osman ÇELİKKOL

memursen.jpg

_dsc4633.jpg_dsc4637.jpg_dsc4638.jpg_dsc4650.jpg_dsc4655.jpg_dsc4657.jpg_dsc4662.jpg_dsc4667.jpg_dsc4669.jpg_dsc4673.jpg_dsc4676.jpg_dsc4677.jpg_dsc4678.jpg_dsc4680.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 5929 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim