• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Andımız Türkiye’dir
24 Ekim 2018 Çarşamba 10:21

Andımız Türkiye’dir

Saygıdeğer Türk Milleti, değerli Basın emekçileri.. Türk gençliği olarak, Danıştay 8. Dairesinin verdiği Andımız kararını sevinç ve coşkuyla karşılıyoruz. Bu isabetli ve yerinde karar Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesindeki kararlılığını ve azmini pe

Saygıdeğer Türk Milleti, değerli Basın emekçileri..

                Türk gençliği olarak, Danıştay 8. Dairesinin verdiği Andımız kararını sevinç ve coşkuyla karşılıyoruz. Bu isabetli ve yerinde karar Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesindeki kararlılığını ve azmini pekiştirmiştir.

                8 Ekim 2013 yılında kaldırılan Andımız, Türk Milletinin önüne demokratikleşme paketi halinde sunulmuş, PKK ve FETÖ’nün sevinç ve mutluluk çığlıklarıyla kaldırılmıştı. Türk gençliğinin vatansever, milliyetçi ve Atatürkçü duygularını tahrip etmeye çalışan kuvvetler önce Andımıza saldırmışlardır. Çözüm sürecinin en büyük ihanetlerinden olan bu karar, o dönem Türk gençliğinin kalbinde derin bir yara açmıştır. Gençliği milli kimliğinden koparma çalışmaları, emperyalist kuvvetlerin ve Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürmektedir. Türk gençliği olarak bu ihaneti o dönemde cevapsız bırakmadık ve ülkemizin her köşesinde Andımızı okuduk ve öfkemizi gösterdik.

                Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına, Türk Milleti denir’’ sözünün tescili olan Andımız, Türk gençliğinin vatansever ve Atatürkçü duygularını pekiştirmektedir. Andımızı kaldırmak Türk gençliğine, Türk Milletine yapılabilecek en büyük ihanettir. 

                Bekir Bozdağ’a,  Ali Yalçın’a, Mustafa Şentop’a ve Abdülhamit Gül’e soruyoruz: Andımızın nesinden, hangi cümlesinden rahatsız oluyorsunuz? Türküm denmesinden mi? Doğruyum, çalışkanım denmesinden mi ya da varlığını, milletinin varlığına armağan edecek kadar vatan sevgisiyle kuşanmış bir nesilden mi rahatsız oluyorsunuz? Andımızın kaldırılmasına en büyük mutluluğu duyan, Fethullah Gülen’in, Türk Milletinin önüne altın tepsiyle sunduğu altın neslin 15 Temmuz’da neler yaptığını görmediniz mi? Hiç mi ders almıyorsunuz?

                Bu kendini bilmez ve savurgan açıklamalara karşı en büyük cevabı yine Türk gençliği verecektir. Ülkemizin her yerinde Andımızı okuyarak gençliğin iradesini ve kararlılığını herkese göstereceğiz.

                Danıştay’a buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. 18 Ekim 2018 tarihinde almış olduğu yerinde karar Türk Milletine umut olmuştur. İçerisinde bulunduğumuz terörle mücadele sürecinde verilen bu karar, cephede kahramanca savaşan Mehmetçiğimize moral olmuştur. Türk Milleti verilen bu kararla artık daha güçlü ve daha kararlıdır.

                Emperyalist saldırıyı ancak topyekün bir mücadele ile aşarız. Ülkemizin yürüttüğü bu mücadeleyi anlayan ve destek veren bütün kurum ve kuvvetlere teşekkür ediyoruz.

                Türkiye Gençlik Birliği olarak, 29 Ekim’de Anıtkabir’de yürüyoruz. Binlerce genç ile Andımızı okuyacağız. Gelin hep birlikte sesimizi en kuvvetli şekilde duyuralım..

                Artık sesimiz daha gür, bilincimiz daha berrak. Andımız’da okuduğumuz kararlılıkla tekrar haykırıyoruz: Varlığımız Türk varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene!

Haber : Merve GÜLMEZ

img_20181020_170707.jpgimg_20181020_170809.jpgimg_20181020_170829.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim