• Aydın42 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANKARA GARI ACININ SON DURAĞI (OLSUN)
14 Ekim 2015 Çarşamba 10:26

ANKARA GARI ACININ SON DURAĞI (OLSUN)

" Yurtta Sulh Cihanda Sulh "

AYDIN BAROSU YÖNETİM KURULU BAŞKANI Gökhan BOZKURT,

           Ülkemiz Cumhuriyet Tarihinin en kanlı ve vahşi terör saldırısı ile sarsılmış, resmi açıklamaya göre doksan yedi vatandaşımız canını kaybetmiş, yine yüz altmıştan fazla insanımız yaralanmıştır.
  Kaybettiğimiz canlar ve yaralılarla birlikte her eve ateş, her yüreğe acı, vicdan sahibi herkesin gözüne yaş düşmüştür.
           Bir ülkenin başkentinin göbeğinde bombalar patlatılabiliyorsa bu artık sözün sonuna geldiğimizin ifadesidir. Sorumlu makamlarda olanlar artık susup o makamları onurlu bir davranışla terk etmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı  13.02.2015 tarihinde Amerika'da 3 Müslümanın öldürülmesi üzerine Obama'ya hitaben : " Biz siyasiler ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz, tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken benim can ve mal güvenliğimiz sağlayacaksın diye veriyor" diyerek iradesini ortaya koymuştur. Aynı çağrıyı katliam yaşanan ülkemiz siyasetçileri ve idarecileri için de yinelemesini bekliyoruz.
           Evet ülkemizde cinayet değil , bir katliam yaşanmıştır ve bunda yönetim katında bulunanlar başta olmak üzere siyasiler sorumludur.
           Adalet Bakanı'nın , İçişleri bakanına sorulan "istifa edecek misiniz" sorusu üzerine gülmek yerine daha ciddi bir duruşla " elbette edecek" demesi gerekirdi. Ancak son zamanlarda devlet adamlarımızın gülerek karşıladıkları olaylar ne yazık ki milletimizin hatta vicdan sahibi herkesin ağladığı olaylardı.

         " Yurtta Sulh Cihanda Sulh " ilkesine aykırı olarak komşularının içişlerine karışırken ,sınırları yol geçen hanına dönen, sayısı bilinmeyen teröristlerin kontrolsüz olarak şehirlerinde gezdiği ülkemizde artık canının güvende olduğuna inanan bir tek yurttaşımız kalmamıştır. 
           Sorumlulara sesleniyoruz; "Eğer başkentinizin güvenliğini sağlayamıyorsanız bu  ülkenin hiçbir yeri güvende değildir. Bu bombalardan habersiz iseniz bu açık bir güvenlik zafiyetidir  ve sorumluluk ta size aittir. Yapmanız gereken tek bir şey vardır; devletin bekası ile milletin huzur ve güvenliği için hemen şimdi istifa etmek! Hatta bunu yapmadan önce ihmali  ya da sorumluluğu olan tüm kamu görevlilerini görevden almak! Bu teröre bir son vermek konusunda samimi iseniz ¸katliamı göremeyen istihbarat birimleri başta olmak üzere kamu görevlilerini artık o koltuklarda oturtmamalısınız. 
          Terörün her türlüsünü her zaman olduğu gibi bugün de lanetliyoruz. Aydın Barosu olarak bir tek insanımızın dahi burnunun kanamadığı bir ülke istiyor, bunun gereğini acilen bekliyoruz. 
          Ankara Garı'nın ulusumuz için acının son durağı olması temennisiyle terör saldırılarında kaybettiğimiz tüm yurttaşlarımız ve şehitlerimize Allah'tan rahmet;  ailelerine,  milletimize başsağlığı ve  yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz dedi.
 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim