• Aydın36 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASKİ'den Basın Açıklaması
24 Temmuz 2015 Cuma 21:48

ASKİ'den Basın Açıklaması

23.07.2015 tarihli 7 Eylül Gazetesi’nde yer alan köşe yazısında Genel Müdürlüğümüzün faaliyetinin tahsilat vezneleri açılmasından öte gitmediği belirtilmiş, tahsilat veznesi yapma dışında başka hizmetler de görmek istenildiği ifade edilerek kurumumuz göre

23.07.2015 tarihli 7 Eylül Gazetesi’nde yer alan köşe yazısında Genel Müdürlüğümüzün faaliyetinin tahsilat vezneleri açılmasından öte gitmediği belirtilmiş, tahsilat veznesi yapma dışında başka hizmetler de görmek istenildiği ifade edilerek kurumumuz görevini yerine getirmemekle itham edilmiştir. Kurumumuzu pasif ve eylemsiz gösterme, görevlerini yerine getirmediği algısını yaratmaya yönelik bu ifade karşısında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla iş bu basın açıklamasının yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
Belirtmek isteriz ki Genel Müdürlüğümüz “büyükşehir yasası” kapsamında kurumsal faaliyetine geçtiği Nisan 2014’den bu yana geçen kısa zaman zarfında küçük ve büyük ölçekli sayısız projeyi hayata geçirmiştir. Faaliyetlerimiz görev sahamızın tamamında hız kesmeden devam etmektedir.  Söz konusu köşe yazısının yer aldığı gazete de dâhil olmak üzere çeşitli yerel ve ulusal basın yayın organında sıklıkla çalışmalarımız ve projelerimiz yer almış ve yürüttüğümüz faaliyetler zaman zaman büyük yankı uyandıracak ölçülerde takdir alarak kamuoyuna aktarılmıştır.
 Tanımlamalardan yola çıkarak ASKİ Genel Müdürlüğü temel olarak içme suyu hizmetleri ve atık su yönetimi ile görevli ve dolayısı ile alt yapı faaliyetlerinden sorumludur. Belirttiğimiz üzere basında sıklıkla yer alan projelerimiz, söz konusu gazetede de kimi zaman yer almıştır. Bu sebeple aynı gazetenin bugün bize yönelik  “hizmetler nerede?” şeklindeki sorusu kendi yayınları ile de çelişmiştir. Hizmetlerimizin sadece tahsilat veznesi yapımından ibaret olmadığını; milyonlarca liralık yatırımlarla çeşitli alt yapı sistemleri, atık su veya içme suyu arıtma tesisleri, içme suyu, kanalizasyon alt yapı projeleri gibi tamamlanan, devam etmekte olan veya proje aşamasında yer alan tüm çalışmalarımızın yer aldığı ayrıntılı hizmet ve faaliyet dokümanlarını yayınlamaya devam edeceğiz. Sadece Temmuz 2015 ayı içerisinde 79 adet içme suyu sondajı açma çalışmalarına başlanılmış ve iki hafta içiresinde 15 adet içme suyu kuyusunun açılması işlemi tamamlanmıştır. Çalışmalarımıza hizmet aşkı içerisinde devam edeceğimizi bildiririz.  

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1391 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim