• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Astim Köprülü Kavşağı Açıldı
04 Ekim 2016 Salı 11:33

Astim Köprülü Kavşağı Açıldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi girişine yapılan 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı 03.10.2016 saat 12.00 da görkemli bir tören ile açıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Aydın ASTİM Organize Sanayi Bölgesi girişine yapılan 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı 03.10.2016 saat 12.00 da görkemli bir tören ile açıldı.

Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent TEZCAN, CHP Aydın Milletvekilleri Metin Lütfi BAYDAR, Hüseyin YILDIZ, CHP Aydın İl Başkanı Bayram İNCİ, Yenipazar Belediye Başkanı Zafer SAVCI, Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKÇAN, ASTİM OSB Bölge Müdürü Erdem BİLGİLİ, çok sayıda tanınmış kişi ve Aydın halkı katıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU yapmış olduğu konuşmada şunlara değindi;

Kavşak Açılışına Hoşgeldiniz

Hoş geldiniz. Sayın genel başkan yardımcım, çok değerli milletvekillerimiz, il başkanımız, çok değerli belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, değerli oda başkanlarımız, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlarımız, çok sevgili aydınlılar emekçi kardeşlerimiz ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan sayın basın mensupları hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Tekrar 15 Temmuz Demokrasi Kavşağımızın açılışına hoş geldiniz şeref verdiniz.

Gecikmeden Dolayı Özür Diliyorum

Bildiğiniz gibi 3 Aralık 2015 tarihinde inşaatımıza başladık. Zemin suyunun yüksekliği ile yaptığımız mücadele sonucunda açılışımız 2 ay gecikti bundan dolayı göstermiş olduğunuz sabırdan hepinize çok teşekkür ediyorum bu gecikmeden dolayı özür diliyorum. Malum elimizde olmayan sebeplerden dolayı. Ancak biliyorsunuz ki sıkıntı çekmeden sefaya erişilmiyor. Aydın için canla başla çalışıyoruz. Bizim için bunu sizin bilmeniz yeterlidir.

Meyve Veren Ağaç Taşlanır

Bu kavşağa başladığımızda birçok söylenti oldu. Meyve veren ağaç her zaman birileri tarafından taşlanır. Bu kişiler bu kavşak için garabet dediler. Takdiri size bırakıyorum sevgili aydınlılar bu kavşak bir garabet midir yoksa bir eser, Aydına bir hizmet midir?

Korkuyorsan Bu Kavşaktan Geçme

Yine başka bir zat-ı muhterem bu kavşağın çökeceğini söylemiş. Değerli Aydınlılar üzerinde durduğumuz kavşak 1200 adet fore kazık üzerinde yükseliyor. Bu kavşağın çökeceğini söyleyen sayın milletvekiline bende diyorum ki "Korkuyorsan bu kavşaktan geçme kardeşim geçme".

Vizyonu Olmayan Kafa İle Uğraşıyoruz

Bir diğer muhterem milletvekili de kavşağa ihtiyaç olmadığını söylüyor. Bakın sevgili Aydınlılar 1950'lerde Aydın Denizli karayolu yapılırken rahmetli Adnan Menderes'e aynı zihniyet şunu söylemiş; "Bu kadar büyük yola ne gerek var. Gereksiz." evet aynen bunları söylemişler merhum Adnan Menderes'e. 66 yıl sonra bu kafa, aynı kafadır. Biz Aydın da bu kafa ve bu zihniyetle mücadele ediyoruz. Bu kafa vizyonu olmayan kafadır. Bunlar Aydın'ın 20 yıl 30 yıl sonrasını göremeyen siyasetçi kafasıdır. Bu zihniyetlere bu kafalara şunu soruyorum "Neden Aydından Buharkent'e kadar otoban yok? Neden doğu Aydını cezalandırıyorsunuz?

Bari Yatırım Yapana Engel Olmayın

Anladık ki Aydına yatırım yapma niyetiniz yok. Biz bunu biliyoruz defalarca da ifade ettiniz. Bari yatırım yapana engel olmayın, çalışana engel olmayın, hizmetleri takdir edin, görün." Değerli Aydınlılar onlar sadece konuşur hiçbir iş yapmazlar ama biz icraat yaparız sizin istediklerinizi hayata geçiririz yapmaya da devam edeceğiz, 24 saat çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki sizin desteğiniz yanımızda olsun. Bu vermiş olduğunuz destekten dolayı her zaman minnet duygumu ifade ettim bir kere daha ifade ediyorum.

Korkanlara Yol Açıyoruz

Aydın Nazili Uluyol bir kısmını asfaltladık geri kalanını da burada Fen İşleri daire başkanına söylüyorum "Hemen yolun geri kalanını da asfaltlayacaksınız halkımız diğer bir yolu da işlesin." hem buradan korkanlara da yol açmış oluruz.

Hergün 5.000 Emekçimiz Bu Kavşaktan Geçecek

Değerli Aydınlılar, değerli dostlar üzerinde bulunduğumuz kavşak Aydın'ın en büyük organize sanayi bölgesi ASTİM'i ulusal karayolu ağına bağlıyor. Sabah işine giden 5000 emekçimiz bu kavşaktan geçecek. Buradaki fabrikalarımızdan çıkan ürünler dünyanın dört bir yanına bu kavşak üzerinden sevkiyat yapacak bu kavşak ASTİM'e prestij kazandıracak.

Astim Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz

Değerli Aydınlılar 2. müjdeyi de buradan vermek istiyorum. ASTİM'e yapmış olduğumuz dolgu ve genişletme çalışmaları ile ASTİM' 2 yıl içinde 2 katı büyütmeyi hedefliyoruz. Buradan çok değerli ASTİM Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan MARAŞ ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum göstermiş olduğu çalışmalardan dolayı. ASTİM'in 2 katı büyümesi ne demek 5000 ilave istihdam demek. Değerli Aydınlılar biz Aydın da işsizliği bitirmek için bu ASTİM'i büyütmeye çalışıyoruz. Bu kavşakları yapıyoruz.

Benim Başkanlığımda Hiç Kimse Aç Açıkta Kalmaz

Benim belediye başkanlığımda hiç kimse aç açıkta kalmaz. Hiç kimseyi namerde muhtaç etmedim, etmemde. Çünkü Aydın Büyükşehir Belediyesi var. Hiç kimse hiç bir çocuk aç yatağa girmez. Hiç bir çocuk soğuktan üşümez. Yani demek istiyorum ki sosyal belediyeciliği en iyi uygulayan belediye Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partili ilçe belediyeleridir. Biz her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizleri en iyi biz anlarız. Sizin derdinizi en iyi biz biliriz. Çünkü biz vatandaşımızın içindeyiz. Asla o 5 yıldızlı otellerde olmadık olmayacağız da.

Kavşağın Adı 15 Temmuz Demokrasi Kavşağıdır

Değerli Aydınlılar kavşağımızın adı bildiğiniz gibi 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı 15 Temmuz gecesi ülkemizi FETO-PDY terör örgütünden korumak için canlarını hiç düşünmeden seve seve şehit olan vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. 15 Temmuz Demokrasi Kavşağı onların aziz hatıralarına olan saygımızın adıdır. Bir kere daha buradan terörü lanetliyorum.

Kavşağımız Aydınımıza Hayırlı Olsun

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU; 15 Temmuz Demokrasi Kavşağımız Aydınımıza hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Verdiğiniz destek için hepiniz çok teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun Allah'a emanet olun diyerek konuşmasına son verdi.

Haber : Adnan AYTAŞKIN

Bu haber toplam 1635 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim