• Aydın34 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Astim Köprülü Kavşağı Haziran Ayında Açılacak
19 Aralık 2015 Cumartesi 19:14

Astim Köprülü Kavşağı Haziran Ayında Açılacak

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU seçimden önce verdiği köprülü kavşak sözlerinin hepsinin yerine getirileceğini ve Aydın halkını namerde muhtaç etmeyeceğini söyledi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU seçimden önce verdiği köprülü kavşak sözlerinin hepsinin yerine getirileceğini  ve Aydın halkını namerde muhtaç etmeyeceğini söyledi.

ASTİM Köprülü Kavşağı temel atma törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet SAATÇİ, Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKÇAN, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz ATABEY, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu ÖZTÜRK, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul OZAN, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer APAYDIN, Çine Belediye Başkanı Enver Salih DİNÇER, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman YILDIRIMKAYA, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, ASTİM Organize Başkanı Gökhan MARAŞ, Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih ÖZMERİÇ, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İNCİ, CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali DEVECİ, CHP Söke İlçe Başkanı Hüseyin GÜNDÜZ  ve vatandaşlar katıldı.

  Temel atma töreninde Başkan Çerçioğlu, Aydın'ı Türkiye'nin yıldızı yapacağını belirterek, "Benim bir sözüm vardı, Aydın'ı Türkiye'nin yıldızı yapacağız demiştik. İşte bugün burada temelini atacağımız ASTİM Köprülü Kavşağı, bu yıldızlardan sadece bir tanesidir. Bunu yakın zamanda diğer ilçelerimizde de hayata geçireceğiz. 

Trafiği biraz sıkıştıracağımız için Aydınlılardan özür diliyorum, Güzel olan şeyler kolay olmuyor. Biraz zorluk çekeceğiz ama sonucu çok güzel olacak. Bizim bekleyecek zamanımız yok. Bize, "bekleyin" diyenler oluyor. Beklemeyeceğiz, yapacağız. Bizim için başkalarının ne yaptığı değil, sizlerin neler istediği önemlidir. Biliyoruz ki Aydın'ın ve Aydınlının kaybedecek zamanı yok." dedi. 

Esas olanın sadece yaşamak değil, insana yakışır, onurlu şekilde yaşamak olduğunu ifade eden Çerçioğlu, "Bugün burada temelini atacağımız ASTİM Köprülü Kavşağı, Aydınımız'a hayırlı olsun.  
Tamamlandığında trafiği oldukça rahatlatacak, vizyon kazandıracak bir projedir. Toplam sekiz şeritten oluşan 3 km. yol yapılarak, halkımızın hizmetine sunulacak. Bu proje sadece kentimizin trafiğini rahatlatmayacak, aynı zamanda kentin istihdamına büyük katkı sağlayan ASTİM'e de ulaşım kolaylığı sağlayacak, zira bir şehrin kalkınması, kollektif sinerjiyle sağlanır. Bu yüzdendir ki ASTİM Organize Sanayi Bölgemiz'e ciddi bir şekilde toprak dolgu yapmak suretiyle zemininde iyileştirme yapılmıştır. 

Amacımız ASTİM'e daha fazla yatırımcının gelmesi, daha fazla fabrikanın kurulmasıdır, çünkü ASTİM bizim gözbebeğimizdir. Yerel yöneticiler, organize sanayilere mutlaka destek olmak zorundadır. İşsizliği, ancak ve ancak yeni kurulan yatırımlarla engelleyebiliriz. Bu köprülü kavşak tek kalmayacak, Söke'ye, Kuşadası'na da yapacağız. Bundan sonra her ay bir açılış yapacağız." dedi.   

Haber - Fotoğraf : Abdullah DEMİRHAN

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2075 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim