• Aydın19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
22 Mayıs 2019 Çarşamba 15:35

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

ADÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hatice Altunkaya’nın yazarlığını yaptığı dört kitap bölümü yayımlandı.

ADÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hatice Altunkaya’nın yazarlığını yaptığı dört kitap bölümü yayımlandı. Öğretim Üyemiz Altunkaya, “Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi” adlı kitabın bölüm yazarlığı ile editörlüğünü üstlendi.

Öğretim Üyesi Altunkaya, “Çocuklar İçin Edebiyat Eğitimi” adlı kitapla başta eğitim fakülteleri olmak üzere "Çocuk Edebiyatı" alanına yeni ve farklı bir bilimsel eser kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti. Dr. Öğr. Üyesi Hatice Altunkaya tarafından yazılan “Yazınsal Çocuk Edebiyatı Türleri” kitabın 8. bölümünde yer alıyor.  Bu bölümde, çocuk edebiyatının kapsamında yer alan şiir, hikaye edici metinler, dilsel gereçler (tekerleme, bilmece, sayışmaca ve bunların çocukların gelişimlerine katkıları), bilgilendirici-öğretici çocuk edebiyatı türleri, çocuk gazete ve dergileri ile çocuk klasikleri konuları ele alınıyor.

Öğretim Üyesi, “Türkçe Öğretimi” adlı kitapla dilin etkili bir iletişim aracı olarak kullanılabilmesi için temel dil becerilerinin zamanında, doğru ve uygun bir biçimde kazanılması gerektiğini belirterek okullarımızda, Türkçe dersleriyle öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesinin planlandığını vurguladı.  

“Türk Dili 2 Akademik Yazma” adlı kitapla lisans, lisansüstü öğrencileri ile alana ilgi duyan fertlerin akademik yazma eğitimi almaları; onların akademik metinlerden istenilen düzeyde yararlanmalarına ve akademik metin hazırlama yeterliliklerine katkı sunması hedefleniyor.

“Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi” adlı kitap, yabancı dil olarak Türkçe öğretiminin teorisine yönelik ihtiyaçları giderme yolunda bir katkı sunmak gayesi ile hazırlanarak Türkçe öğretmeni adaylarına, Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi alanında çalışan araştırmacılara ve öğretim görevlilerine faydalı olacağı düşünülüyor.

Haber : Helin ÖDEN

242790-b-1552554409.jpg246785_b.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 323 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim