• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDIN BAROSU : Baba Ocağı, Yas Evi Oldu
08 Eylül 2015 Salı 11:48

AYDIN BAROSU : Baba Ocağı, Yas Evi Oldu

Aydın Barosu Yönetim Kurulu tarafından yayımlanan Basın Açıklamasında;Dağlıca'dan gelen hain saldırı ve şehit haberleriyle yüreklerimiz dağlandı yine. Haber verilmediği için sayısını bilemediğimiz kadar baba ocağı yas evi şimdi.

Aydın Barosu Yönetim Kurulu tarafından yayımlanan Basın Açıklamasında;

Dağlıca'dan gelen hain saldırı ve şehit haberleriyle yüreklerimiz dağlandı yine. Haber verilmediği için sayısını bilemediğimiz kadar baba ocağı yas evi şimdi.

Ayrılıkçı hain pkk terörünün ülkenin belli yörelerinde kaynağını Anayasadan alan kamu otoritesi, devletin meşru kolluğu ve silahlı kuvvetlerini etkisiz kılmaya yönelik kanlı eylem planları ile yönetme sorumluluğunu üzerinde bulunduranların devlet ciddiyetinden uzak, aymaz, aldırmaz ve milletvekili sayısı hesapları içinde olduklarını ifade eden tutumları sonucunda cennet vatan kan gölüne dönmüştür. Buralarda kamu otoritesinin, devlet tekelinde olan kolluğun ve  Türk Milleti adına karar veren yargının yerine etnik terörün gayrı meşru diktasını hakim kılmaya yönelik eylemlerinin hiçbir haklı gerekçesi söz konusu olamaz. Bununla devlet ciddiyeti içerisinde mücadele edilmesi gerektiği defalarca ifade edilmiş, buna rağmen mücadele yerine teröristlerle müzakere edilmesinin faturası çok ağır olmuştur.

Ne eli kanlı terör örgütü PKK , ne ona yardım ve yataklık edenler ne de başka hain hesaplar içinde olanlar asla amacına ulaşamayacak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatanı ve milleti ile ilelebet payidar kalacaktır.

Ülkenin ulusal bütünlüğünü hedef alan ayrılıkçı teröre karşı, ortak paydalar doğrultusunda barış içinde, bir arada yaşamak ve bu kirli oyuna gelmemek için milletimizi dikkatli ve uyanık olmaya, akan şehit kanlarının bir an önce durması için Anayasal tüm kurumları göreve ve devlet ciddiyeti içerisinde sorumlu davranmaya davet ediyor, Hakkari ili  Dağlıca bölgesinde meydana gelen hain saldırıda şehit olan askerlerimize rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı, gazilerimize acil şifalar  diliyoruz denildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1212 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim