• Aydın22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BASIN ÇALIŞTAYINA YOĞUN KATILIM
14 Mart 2016 Pazartesi 14:48

BASIN ÇALIŞTAYINA YOĞUN KATILIM

BASIN ÇALIŞTAYINA YOĞUN KATILIM

Adnan Menderes Üniversitesi öncülüğünde , Basın İlan Kurumu Aydın İl Müdürlüğü, Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Gazetecileri Dayanışma Derneğinin destekleri ile düzenlenen  gazeteci eğitimleri bugün yoğun bir katılım ile başladı.
    Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Aydın Menderes dersliklerinde düzenlenen eğitimin ilk gününde Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden Yrd.Doç.Dr.Hicabi Arslan haber yazma ve toplama teknikleri hakkında bilgiler verdi. Eğitime Aydın Efeler ve ilçelerden çok sayıda gazeteci katıldı. Yaklaşık 10 gün sürecek olan eğitimlerde ADÜ İletişim Fakültesi  Öğretim üyeleri tarafından haber yazma ve toplama teknikleri dışında fotoğraf teknikleri ve sayfa tasarım ilkeleri hakkında da bilgiler verilecek. Çalıştayın, 'Gazeteci Eğitimleri' başlıklı bölümünde 14-16 Mart 2016 tarihlerinde 'Haber Yazma ve Toplama Teknikleri', 17-18 ve 22 Mart 2016 tarihleri arasında 'Fotoğraf Çekim Teknikleri', 21-23 ve 24 Mart 2016 tarihleri arasında da 'Sayfa Tasarım İlkeleri' eğitimleri verilecek.
 Ayrıca eğitimlerde Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü Öğretim Üyeleri tarafından ‘Haberciliğin Altın Kuralları’ , ‘Medya ve Etik’ , ‘Medya ve Hukuk’ , ‘Sayfa Tasarımı ve Basın Fotoğrafçılığı’ konularında konferanslar gerçekleştirilecek. Program boyunca  Aydın yerel basın tanıtım günleri ve eğitim konularında çeşitli yarışmalar düzenlenecek. Çalıştay sonunda programa katılan gazetecilere katılım belgesi verilecek.
Bu gün başlayan Çalıştaya  Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hicabi Aslan, ADÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Arş. Gör. Ali Emre Dingil, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Özgür Topaloğlu, Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener ve Aydın Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aydın katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
YORUMLAR
Yeni ADÜ
Hasan YAŞARGİL
Prof. Dr. Cavit BİRCAN Hocamız Rektör olduktan sonra ADÜ her yönüyle atılım içerisindedir. Eski rektörler atandıktan sonra sürgün haberleri, torpil ve cehapeli tiplerin yaptıkları baskılar ayyuka çıkıyordu. Bugün ise ADÜ yüksek performans, projeler, protokoller, öğretim üyelerine verilen önem ve çalışmaları ile her geçen gün yükselen bir yıldız olmakta. İyi ki varsınız Rektörüm. Yeni ADÜ, Yüksek Performanslı Bilgi Üreten Üniversite.
18 Mart 2016 Cuma 16:40
194.27.38.240
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim