• Aydın35 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN KAPLAN, ASKER SELAMIYLA DESTEK VERDİ
18 Ekim 2019 Cuma 17:55

BAŞKAN KAPLAN, ASKER SELAMIYLA DESTEK VERDİ

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Koçarlı Belediye Meclisini Olağanüstü toplayarak Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Yardım kampanyası düzenledi.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Koçarlı Belediye Meclisini Olağanüstü toplayarak Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Yardım kampanyası düzenledi.

Toplanan yardımlar Barış Pınarı Harekatına katılan Askerlerine gönderdi.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN'ın organize ettiği destek kampanyasına Koçarlı Esnaf Odası, Koçarlı Ülkü Ocakları, Koçarlı Halk Eğitim Merkezi gibi birçok kurum destek verdi.

Toplanan koliler saat 15.00 gibi PTT Kargo önünde toplanarak Mehmetçiğe gönderildi.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN, Asker selamına karşı düzenlenen baskıdan bahsederek tüm yardımseverleri Asker Selamı vermeye davet ederek Asker Selamıyla Mehmetçiğe selam gönderdi.

Toplantıya Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN, Koçarlı Esnaf Odası Başkanı Hüseyin YAMAN, MHP Koçarlı İlçe Başkanı Mustafa Ali MEMİŞ, Koçarlı Ülkü Ocakları Başkanı Fırat ŞAHİNCİ, Koçarlı Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin KANAT, Koçarlı Belediye Meclis Üyesi Tuncer SARI, Ahmet Bahri ERDEL  ve çok sayıda hayırsever katıldı.

Kurumsal yardımların yanında Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN ve Bazı Belediye Meclis Üyeleri şahsi olarak'ta yardım kampanyasına destek verdi.

kocarliyardim.jpg

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN Mehmetçiğe Mektup gönderdi.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim KAPLAN'ın Mektubu

Kahraman Mehmetçiğe Mektup.

Cesaretiniz, Kahramanlığınız ve Yiğitliğiniz ile terör örgütlerinin İşgal ederek,  mazlum insanlara zulüm ettiği diyarlara ''Barış Pınarının'' akmasını sağlayan Mehmetçiklerimiz;  sizlere Kurtuluş Savaşın' da düşmana geçit veremeyen Efeler Diyarı Aydın'dan Selam olsun.

İstiklal Madalyası Sahibi Merhum Başbakanımız Adnan Menderes'in memleketi Koçarlı'dan selam olsun.

Kahraman Mehmetçiklerimiz; Her zaman olduğu gibi yine size şükran borçluyuz.                                                           Çünkü sizler, Milletimiz ve Yüce Dinimiz İslam'ın Mukaddes Kabul ettiği değerlerin çiğnenmemesi ve bölgemizde barışın yeniden tesisi için onurlu bir mücadele veriyorsunuz. Hiç Kimsenin toprağında gözümüzün olmadığını ancak kendi vatanımıza göz dikenlere karşı Milli  Şairimiz Mehmet  Akif  Ersoy'un ifadeleriyle iman dolu göğsümüzü hiç çekinmeden siper edeceğimizi gösteriyorsunuz. Türk Milletinin yiğit evlatları olarak vatanımızı böldürtmeyeceğimizi, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı indirtmeyeceğimizi, ezanımızı dindirtmeyeceğimizi tüm dünyaya haykırıyorsunuz.

Sizler  zalim  emperyalist  güçlerin  ve onların işbirlikçileri hain terör örgütlerinin yuvalarından sürdüğü evsiz, vatansız bıraktığı mazlumların umudusunuz. Sizler verdiğiniz mücadele ile  soğuk ve karanlık sularda yaşamını yitiren ve körpecik bedeni sahile vuran Aylan Bebekler ölmesin, yaşasın diye nice nice bebeklerimize can oluyorsunuz. Yaşanan vahşeti görmeyen gözlere göz, duymayan kulaklara ses, yaşanan acıları hissetmeyen yüreklere karşı tüm mazlumların vicdanı oluyorsunuz.

Kınalı Kuzularımız, Kahraman Mehmetçiklerimiz;

Afrin ve Zeytin Dalı Harekatlarında olduğu gibi hain teröristlere nefes aldırmayacağınızdan eminiz.  Bizim Ordumuz tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlıklar, özveriler göstermiş ve şanlı zaferler kazanmıştır. Barış Pınarı Harekatında da zaferlerine yeni zaferler ekleyeceğine yürekten inanıyoruz. Harekata katılan Kahraman Mehmetçiklerimize üstün başarılar diliyorum.

Yüce Allah Yar ve Yardımcınız olsun. Dualarımız, Kalbimiz sizinle.

Kahraman Türk Milleti'nin Yiğit Evlatları eminiz ki sizlerin haklı mücadelesi sonucunda savaşın kuruttuğu pınarlar barışla yeniden coşacaktır.

Nedim KAPLAN - Koçarlı Belediye Başkanı

 

Koçarlılı Anneler Adına Damla HÜR'de bir mektup yazdı.

Koçarlılı Annelerin Gönerdiği Mektup...

 

Kınalı Kuzularımız,

            Yavrularımız,

            Peygamber Efendimizin Ocağı şanlı ordumuzun neferleri Mehmetçiklerimiz; İslam Dünyasında hiç bir ülkenin askeri sizin gibi Peygamberimizin ismiyle anılmaz, Efendimiz Hz.Muhammedin askerleri, selam olsun size Koçarlıdaki annelerinizden...

            Canımızın canı evlatlarımız, sizler dünya üzerinde kahramanlığı, ahlakı ve namusuyla tüm cihana örnek olmuş yiğitlerimizsiniz. Tarih boyunca hep mazlumların umudu, kimsesizlerin kimsesi oldunuz. Şimdide Barış Pınarı Harekatınız ile yine zalimlerin eline düşmüş mazlumların umudusunuz. Şu yalan dünya da evlatlarının sağlığından gayrı başka birşey düşünmeyen anneleriniz olarak biliyoruz ki aldığınız her görevi başarıyla yerine getiren sizler bu kutlu görevi de hayırlısıyla başaracaksınız,  çünkü sizler Aydın Yunanlılar tarafından işgal edilince Çanakkale şehidi eşinden kalan tek hatırası olan küpelerini satarak kendine tüfek alıp Yörük Ali Efe'nin yanında düşmana karşı mücadeleye katılan Çete Emir Ayşenin Torunlarısınız.

            Cepheye mermi taşırken mermiler ıslanmasın diye kendi çocuklarının üzerindeki battaniyeyi mermilerin üzerine örten ve kendisi cephe yolunda donarak şehit düşen Şerife Bacının aslanlarısınız.

            Cesaretiyle düşmana korku salan, cephe gerisine sızarak düşman subaylarını esir alan Erzurumlu Kara Fatma'nın çocuklarısınız.

            Yedi düvelin birleşip bileğini bükemediği, askeri dehasıyla tüm dünyayı kendisine hayran bırakan , kazandığı İstiklal Savaşıyla işğal altındaki tüm mazlum milletlere örnek olan Türk Milleti'nin atası Mustafa Kemal'in Askerlerisiniz.

            Gözümün Nuru Yavrularımız, biz analarınız olarak sizlerle gurur duyuyoruz. Sizlerle ne kadar övünsek az gelir. Sizlere dua ederken nefes alan göğsümüz sizlerin başarıları ile kabarıyor.

            Asla unutmayın; bugün burada, gözü gibi koruyup kolladığı, canından can katarak büyüttüğü fidan gibi delikanlılarımızı, genç yiğitlerimizi yetiştiren ve gururla, iftiharla, dualarla başı dik, alnı açık, göğsünü gere gere askere uğurlayan biz annelerinizin ve babalarınızın düşmana karşı sizi koruyan en büyük kalkanı dualarımız hep sizinle.

            Kuruyan barış pınarları  sizlerin kahramanlıkları ile yeniden gürül gürül akacaktır.

            Allah'a emanet olun. Yüce Allahım yar ve yardımcınız olsun.

Koçarlılı Anneler Adına - Damla HÜR

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim