• Aydın35 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN KAYALI BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU
24 Temmuz 2015 Cuma 23:55

BAŞKAN KAYALI BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, basın mensupları ile kahvaltılı bir toplantıda buluştu. Türk basınından sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Kayalı, icra

Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, basın mensupları ile kahvaltılı bir toplantıda buluştu. Türk basınından sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Kayalı, icraatlarını ve projelerini anlattı.

 

Andız Köy Sofrası’nda düzenlenen kahvaltılı toplantıda Başkan Kayalı, Kuşadası’nın deneyimli gazetecisi Engin Özcan’a, basına vermiş olduğu emeklerden dolayı bir plaket verdi. Büyük zorluklar içerisinde mesleklerini icra etmekte olan tüm gazetecilerin Basın Bayramı’nı kutlayan Kayalı, basından sansürün kaldırılışının 107’inci yılında basının içinde bulunduğu baskı ve engellemelerin manidar olduğuna dikkat çekerek Belediye olarak her zaman yerel basını desteklemek için çalıştıklarını ifade etti.

 

Kuramsallık vurgusu

 

Başkanı Kayalı, toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Mazbatasını aldığı Nisan 2014 tarihinden itibaren Kuşadası Belediyesi’nin kurumsallaşması için çalıştığını ifade eden Kayalı “Ben yaptığım her işte kurumsallığı çok önemsiyorum. Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisinin de devletin kurumsallığının bozulması olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu konuya öncelik verdim. Artık herkes belediye yönetiminin tüm Meclis üyeleri ile birlikte Kuşadası’nın geleceği için doğru olanı yapmak adına çalıştığını, rüşvet, iltimas, ödül ve vaatle işlerin yürütülemeyeceğini anlamış durumda” dedi.

 

Yol yapım çalışmaları

 

Kayalı, 17 aylık başkanlık döneminde belediyenin hizmet üretim altyapısındaki eksiklikleri gidermek için önemli adımlar attıklarını belirtti. 8 yeni iş makinası aldıklarını kaydeden Kayalı, Kuşadası Belediyesi’nin artık kendisine ait araçlarla iş yapabilecek duruma geldiğini söyledi. Bugüne kadar yapılan yol çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Kayalı şöyle konuştu: “Neredeyse 30 yıldır hiçbir hizmet götürülmeyen İkiçeşmelik Mahallesi’nin tüm yollarını yaptık. Kadınlar Denizi’nin bütün yollarını yeniledik. Ben bunları her fırsatta söylemeye gerek duymuyorum. Çünkü bu işler belediyelerin asli görevleridir.”

 

Kültür sanata yatırım

 

Kuşadası Belediyesi’nin kültür-sanat ve spor alanında önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Kayalı, Kuşadası Belediyesi’nin desteği ile işadamı Hüseyin Arabul tarafından yaptırılan ve bir kent arşivi niteliği taşıyacak olan KUAKMER’in (Kuşadası Fatma Özel Arabul Kültür Merkezi ) yapımının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Güvercinada Çevre Düzenleme Projesi ile bizzat ilgilendiğine dikkat çeken Kayalı, bu alanı en kısa süre içerisinde ziyarete açmak için çalıştıklarını söyledi. Öte yandan Kuşadası’nın beş farklı bölgesinde kültür merkezi gibi çalışacak olan semt evleri kurmak istediklerini belirten Kayalı, önümüzdeki sezona yetişmek üzere bir spor ve rekreasyon alanı projesi hazırladıkları bilgisini verdi. Kayalı, rekreasyon alanı ile ilgili olarak “Eski spor sahasını, altında otoparkı da bulunan bir spor ve rekreasyon alanı olarak düzenleyeceğiz. İçerisinde koşu ve bisiklet yolları, kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi bulunacak olan bu alan Kuşadası’nın önemli bir ihtiyacını karşılayacak” dedi. Kayalı, son olarak Belediye bünyesinde bir Oda Orkestrası kurduklarını da sözlerine ekledi.

 

Kent meydanı projesi

 

Kayalı, Belediye hizmet binasının uygun bir alana taşınacağını ve şu anda Belediye binası, Yunus Emre Parkı, düğün salonu ve dükkânların bulunduğu bölgenin kent meydanı olarak düzenleneceğini söyledi.

 

Kayalı, Bütünşehir Yasası’ndan kaynaklanan kimi sorunlar yaşandığına dikkat çekerek “Bu yasa ciddi bir organizasyon gerektiriyor. Sadece Kuşadası’nda değil, tüm Türkiye’de benzer sorunlar yaşanıyor. Ancak zaman içerisinde eksikliklerin giderileceğine ve sorunların aşılacağına inanıyorum” dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim