• Aydın18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN ÖMER GÜNEL: KENTİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ
09 Eylül 2020 Çarşamba 19:09

BAŞKAN ÖMER GÜNEL: KENTİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ve belediyemiz iş birliğinde 6 yıllık bir aranın ardından bu yıl ikinci kez Kuşadası ile buluşturduğumuz 23. Altın Güvercin Beste Yarışması’nı pandemi koşullarına rağmen büyük bir

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ve belediyemiz iş birliğinde 6 yıllık bir aranın ardından bu yıl ikinci kez Kuşadası ile buluşturduğumuz 23. Altın Güvercin Beste Yarışması’nı pandemi koşullarına rağmen büyük bir coşku ve başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.

Halk TV’den canlı olarak yayınlanan ve gerek yarışma öncesinde gerekse sonrasında basında geniş yer bulan Altın Güvercin Beste Yarışması, kentimizin tanıtımına büyük katkı sağlamıştır.

Daha önce de farklı platformlarda defaatle ifade ettiğim gibi 23. Altın Güvercin Beste Yarışması,  Aydın Büyükşehir Belediyemizin katkıları ve bu kente değer katmak isteyen sponsorlarımızın mali finansmanı ile düzenlenmiştir. Yarışmamız ile ilgili tüm duyuru ve ilanlarımızda da yer aldığı üzere Altın Güvercin Beste Yarışması’nın altın sponsorluğunu Eviz Yapı, ana sponsorluklarını Setur Marina ve Ulusoy Enerji, destek sponsorluklarını ise Akkuş İnşaat, Arke Kotan Yapı, Artan Yapı, Asilada İnşaat, Capital Egedekor İnşaat, Ege Birlik Yapı, Ersa Kotan İnşaat, İlktaş Yapı, Kuşadası AVM, Kutes, Öztaş İnşaat ve Süzgeç Yapı üstlenmiştir. Yaklaşık 1 milyon 500 bin TL’lik bir bütçe ile yaşama geçirilen yarışmamızın organizasyonu ile ilgili olarak belediye kasamızdan bir kuruş dahi harcama yapılmadığı gibi kasamıza para kalmıştır.

Profesyonel bir ekip tarafından organize edilen ve başvuru tarihinden başlayarak ön jüri tarafından finalistlerin belirlenmesi ve ardından dijital oylamaya katılma koşullarına kadar her aşaması detaylarıyla kamuoyu ile paylaşılan 23. Altın Güvercin Beste Yarışması, başından sonuna kadar şeffaf bir zeminde düzenlenmiştir. Nitekim finale kalan 10 finalistimiz bestelerini Halk TV tarafından canlı olarak yayınlanan final gecemizde, katılımcıların huzurunda, Türkiye’nin en önemli ve saygın isimlerinin yer aldığı büyük jüri karşısında seslendirmiştir. Yarışma şartnamesini inceleyerek şartnameye aykırı bir durum olmadığını tespit eden Kuşadası 4. Noteri Sayın İlknur Torunoğlu,  yarışma süresince organizasyon alanımızda hazır bulunmuş ve büyük jürinin sonuç bildirimi kendisine iletilmiştir. Sonuçları teslim alan Sayın Noterimiz onaylayarak kapalı zarf içerisinde organizasyon komitemize teslim etmiştir. Kapalı zarf ise canlı yayında ve halkın huzurunda açılarak dereceye girenler ilan edilmiştir. Kuşadası 4. Noterliği tarafından konu ile ilgili olarak tutulan tutanak ekte yer almaktadır.

Kentimizin tanıtımına milyonlarca lira değerinde katkı sunan 23. Altın Güvercin Beste Yarışması ile ilgili spekülasyon ve şaibe yaratmaya yönelik girişimlerin tamamen kötü niyet ve “çamur at izi kalsın” anlayışı taşıdığı aşikardır. Ancak bizler biliyoruz ki “meyve veren ağaç taşlanır.” Malum bazı çevreler tarafından yarışmamız, belediyemiz, icraatlarımız ve etkinliklerimiz ile sergilenen olumsuz algı yaratma çabası bile doğru yolda olduğumuzu açıkça ortaya koymaktadır. Ancak biz kentimize değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Ömer GÜNEL

Kuşadası Belediye Başkanı 

Bu haber toplam 1719 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim