• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE ADÜTV YAYIN HAYATINA BAŞLADI
12 Ocak 2020 Pazar 22:15

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE ADÜTV YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Üniversite İletişim Fakültesi İletişim Uygulama Merkezi ve ADÜTV Açılışları, 10 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşti

Üniversite İletişim Fakültesi İletişim Uygulama Merkezi ve ADÜTV Açılışları, 10 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşti.

İletişim Uygulama Merkezi’nin açılışından önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Parlamenterler Futbol Takımı, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i ziyaret ederek gün içinde gerçekleşecek etkinlikler hakkında bilgi aldı. Senato Odası’nda gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, heyeti temsilen TBMM Parlamenterler Futbol Takımı Başkanı Erzurum Milletvekili Dr. Saadettin Aydın’a Üniversite hediyelerinden takdim etti.

Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve Milletvekilleri tarafından gerçekleştirilen açılışın ardından İletişim Uygulama Merkezi’nin içinde bulunan İleri Teknolojiler Laboratuvarı,  Tasarım Atölyesi ve Elektronik Sporlar Merkezi gezilerek yetkililerden bilgi alındı.

ADÜTV’nin Aydın’a ve üniversiteye çok büyük katkılarının olacağını söyleyen İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, ADÜTV hayalinin gerçek olmasında en önemli katkıyı sunan Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkürlerini sundu.

E-Spor Alanında Yatırım Yapan İlk Devlet Üniversitesiyiz

Ülkemizde E-Spor alanında devlet üniversiteleri içinde bu yatırımın yapıldığı ilk üniversite olduğumuzu aktaran Radyo Sinema Topluluğu 4. sınıf öğrencisi Emre Can Şahin, dünyada ve Türkiye’de e-spor izlenme oranları, e-sporda lig sistemi ve üniversite takımları, uluslararası alanda ve ülkemizde katıldığımız turnuvalar hakkında bilgi verdi. Uluslararası ilk turnuvamızı 128 takım içerisinde 10. sırada tamamladığımızı belirten Şahin, desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür ederek açıklamalarına son verdi.

Medya-Teknoloji Alanında Gelişmiş Bir Alt Yapıya Sahibiz

İleri Teknolojiler Laboratuvarı ve Tasarım Atölyesi hakkında bilgiler veren İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Behiç Alp Aytekin, medya-teknoloji alanında gelişmiş bir alt yapıya sahip olduğumuzu belirterek, laboratuvarda var olan teknolojiyle otizmli ve down sendromlu çocukların rahatsızlıklarına erken tanı konulabileceğini de sözlerine ekledi. Aytekin, bu teknolojinin Teknopark düzeyindeki çalışmalarla birleştiğinde güzel sonuçları olabileceğini ifade etti.

ADÜTV Kendi Stüdyosunda İlk Canlı Yayınını Gerçekleştirdi

İletişim Uygulama Merkezi’nin açılışının ardından Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ve beraberindeki heyet, teknik açıdan ülkemizdeki en iyi stüdyolardan biri haline gelen ADÜ İletişim Fakültesi Stüdyoları’nda ADÜTV’nin ilk canlı yayınını öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. ADÜTV’nin kendi stüdyosunda gerçekleştirdiği ilk canlı yayının konuğu Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir oldu.

ADÜTV, Üniversitede Yapılanları Halkla Paylaşmak Adına Önemli Bir Proje

ADÜTV’nin öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için önemli bir proje olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “İletişim Fakültesine verdiğimiz emeğin karşılığını fazlasıyla aldığımızı görmek bizleri gururlandırırken doğru yatırımlar yaptığımızı da gösterdi. ADÜTV, Üniversitede yapılanları halka aktarmak adına katalizör görevi görecek, böylelikle Aydın halkı ADÜ’yü daha yakından takip etme fırsatı bulacak. ADÜTV ile sınırlı kalmayıp zaman içinde ADÜ Radyo, ADÜ Gazete’yle de halkımıza ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi ve birlikteyken çok daha büyük işlere imza atılacağını söyleyerek ADÜ’lü olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurguladı.

Mac Laboratuvarları, Reji Odası ve Canlı Yayın Stüdyosu’nu, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Umut Tuncer tarafından bilgilendirilerek gezen Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir başkanlığındaki ekip, öğrencilerle yapılan röportajların ardından Fakülteden ayrıldı.

sablon-352-132.jpg

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 219 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim