• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çeşit Arttı, Müşteri Beğenmez Oldu...
08 Ekim 2016 Cumartesi 13:09

Çeşit Arttı, Müşteri Beğenmez Oldu...

Doruk Shose Genel Müdürü Nazmi Şenemre Esnafın Son Durumunu AydınÖzel'e Anlattı.

Doruk Shose Genel Müdürü Nazmi Şenemre Esnafın Son Durumunu AydınÖzel'e Anlattı.

 

Nazmi Şenemre : 25 Yıldır Bu İşi Yapıyorum

Doruk Shose'u babam 1978 yılında kurmuş. 1991 yılında liseyi bitirdikten sonra yaklaşık 25 seneden beri bir fiil yanındayım.

 

Nazmi Şenemre : Müşteriler Seçici Olmaya Başladı

Önceden daha kolaydı ayakkabı beğendirmek. Şimdi çeşit arttı, rekabet arttı. Günden güne zorlaştı. AVM lerin olması da zorlaştıran durumlar arasında. Müşteriler çok seçici olmaya başladı.

 

Nazmi Şenemre : Halkımızın %95 i Kaliteden anlamıyor

Müşterilerin %95 i kaliteden anlamıyor. Bu ayakkabı deri diyoruz nerden bileyim ben diyor. Anlayan bir kişiye sorun değeri değilse geri alayım diyorum. Anlayan müşterilerimiz de var. Senede 4-5 sefer gelip ayakkabı alan müşterilerim de var. Kaliteden anlıyorlar, bize güveniyorlar. Bizi tercih ediyorlar.

 

Nazmi Şenemre : Meslek Değiştirmeyi Düşündük

Bazı şehirlerde alışveriş şenlikleri yapıyorlar medyadan takip ediyorum. Bizde çarşımızı canlandırmak için yapmak istedik ama destek çıkan olmayınca yapamadık.

Bulunduğumuz çarşının adı Ayakkabıcılar Çarşısı ancak günümüzde bu ruh kalmadı. Bazıları meslek değiştiriyor. O gün cazip olan iş hangisiyse onu tercih ediyorlar. Bir ara bizde düşündük meslek değiştirmeyi sonradan bildiğimiz işte devam etmeye karar verdik. Sonrasında şube açmayı düşündük. Denizli, Muğla, Nazilli, Söke vs. baktık oralardaki esnafların durumu da iyi değil yerimizde kalmaya karar verdik.

 

Nazmi Şenemre : Bazı Esnaflar Müşteriyi Kandırıyor

10 liraya satılan ayakkabılarda var. Bazı esnaflar müşterileri kandırıyor deri diye böyle olunca müşteri güvenemiyor. Biz tavsiyede bulunuyoruz bunu al daha kaliteli diye ama güvenemiyorlar.

 

Nazmi Şenemre : Kışı Bekliyoruz

Bu sene işlerimiz geçen seneye göre yarı yarıya düştü. Kış mevsimini bekliyoruz. Bazı müşterilerimiz AVM ye gitmeyip bizi tercih ediyorlar. Aydın esnafı kazansın diyerek geldiklerini söylüyorlar biz müşterilerimizden bunu istiyoruz. Çarşımızda kaliteli ürünlerimiz var. Gönül rahatlığıyla gelebilirler.

 

Haber - Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim