• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çıldır Havalimanı’nın Son Durumu
08 Ekim 2015 Perşembe 16:04

Çıldır Havalimanı’nın Son Durumu

Ulaştırma Bakanlığınca oluşturulan heyet geçen hafta Aydın’ımıza gelerek Çıldır Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

AK PARTİ Aydın Milletvekili Abdurrahman ÖZ ;

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve AYTO Başkanımız Hakan Ülgen ile birlikte Aydınımıza havalimanı kazandırılması için Ulaştırma Bakanımız Sayın Feridun Bilgin’i ziyaret ettiğimizi daha önce Aydın kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Ziyaretimiz sırasında Sayın Bakanımız Çıldır Havalimanı’nın son durumunun incelenmesi ve yapılması gereken çalışmalar için heyet görevlendirilmesi talimatını vermişti.

Ulaştırma Bakanlığınca oluşturulan heyet geçen hafta Aydın’ımıza gelerek Çıldır Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Bakanlıkça görevlendirilen heyette yer alan uzmanlar tarafından faal bir havalimanında olması gereken temel unsurlar ile Çıldır’daki mevcut eksiklikler karşılaştırılarak maliyet hesabı yapıldı.

Yapılan ilk değerlendirmenin ardından hazırlanan rapor sonucunda ilk etapta 2.500 metrelik bir pistin yapımı gündeme alınmış, bununla birlikte ihtiyaç halinde pistin 3.000 metreye çıkarılabileceği planlanmıştır. 

Diğer taraftan ana terminal binası, teknik bina, itfaiye binası, güvenlik kulübeleri ve aydınlatma gibi kısımların da kaba maliyetleri hesaplanmıştır.

Bu vesileyle, kendisini ziyaretimiz sırasında konuyla bizzat ilgilenerek çalışma başlatan Ulaştırma Bakanımız Sayın Feridun Bilgin’e ve Aydınımıza gelerek çalışma yapan uzman arkadaşlarımıza Aydınlımız adına teşekkür ederim.

Çıldır Havalimanı’nın Aydın için öneminin farkında olup, konunun takipçisi olmaya ve insanımızı gelişmeler doğrultusunda bilgilendirmeye devam edeceğim dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim