• Aydın15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
çine belediye başkanı çiftçiler günü mesajı
18 Mayıs 2020 Pazartesi 08:00

çine belediye başkanı çiftçiler günü mesajı

Tüm Dünya aslında son on yıldır büyük badireler atlatıyor, insan eliyle doğanın ve dünyanın çeşitli nedenlerle yok edilmesi, bu yok edilme öyle boyutlara geldi ki son nokta 6 aydır yaşadığımız Corona virüsü tüm insanlığı etkisiyle esir aldı.

Tüm Dünya aslında son on yıldır büyük badireler atlatıyor, insan eliyle doğanın ve dünyanın çeşitli nedenlerle yok edilmesi, bu yok edilme öyle boyutlara geldi ki son nokta 6 aydır yaşadığımız Corona virüsü  tüm insanlığı etkisiyle esir aldı.

Bu noktada en çok şu etkisini yaşadı tüm Dünya, önce sağlık alanında sonrada gıda alanında sınıfta kaldı. Kendisini süper güç olarak niteleyen ülkeler bile bu noktada sınıfta kaldı insanlar yaşamak için önce sağlık sektörüne sarıldı sonrada gıda ve tarım sektörüne sarıldı. Bütün sanayileşmiş toplumlar bundan sonra tarıma dayalı ekonomik modeli kavramayı benimsemeye mecbur kalmıştır. Tarımsal üretim bundan sonra daha büyük öneme sahip olmuştur, bugünden itibaren programlı bir şekilde tarımsal üretimi desteklemek zorundayız. Ülke olarak aslında Dünyada verimli toprakları olan ender ülkelerden birisiyiz. Geçmişte kendi kendine yetebilen tarımsal üretime sahiptik bu üretim modeline tekrar geçmek zorundayız. Ülkemizde yerel yönetimler tarımsal üretime dayalı ekonomik modele geçişte önemli roller üstlenmelidir, bölgesinde yaşayan üreticinin sorunlarını en iyi şekilde çözebilecek kabiliyete sahiptir. Çine Belediyesi olarak bizlerde bu sorumlulukla çiftçimizin ve üreticimizin önünü açacak projelerle destek olmaya çalışıyoruz bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.  Çine Belediyesi olarak bölgemizdeki zeytin üreticisine destek amaçlı Çine Topçam Madran Zeytinyağı fabrikamızda zeytin üreticimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu hizmeti yerine getirirken tüketiciye de hizmet etmiş oluyoruz. Önümüzdeki günlerde Çine Belediyesi olarak belediyemize ait arazilerde aromatik bitki üretimine de başlayacağız çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız bu sektörden para kazanmak değil projeyi uygularken eksikleri hataları görerek bertaraf etmek. Üreticimize rol model olmak yaptığımız çalışmalarda üreticimizin önünü açmak yol göstermek Çine Belediyesi olarak tarım emekçilerimizin alın terinin hakkını alabilmelerine kılavuzluk yapmak onların hak ettiği değeri almalarına yardımcı olmak. Bu alanda da çalışmalarımız devam edecek, bu duygu ve düşüncelerle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutluyorum.

 

                                                                                              E.Salih DİNÇER

Çine Belediye Başkanı

 
Bu haber toplam 429 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim