• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİDİM TİCARET ODASI MUĞLA TİCARET BORSASI AÇILIŞINA KATILDI
23 Ağustos 2017 Çarşamba 14:38

DİDİM TİCARET ODASI MUĞLA TİCARET BORSASI AÇILIŞINA KATILDI

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen Muğla Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılış törenine Didim Ticaret Odasını temsilen Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım ilçemizde yatırımları bulunan Didim Ticaret Odası Üyesi, Batman

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen Muğla Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılış törenine Didim Ticaret Odasını temsilen Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım ilçemizde yatırımları bulunan Didim Ticaret Odası Üyesi, Batman Ticaret Borsası Meclis Başkanı Beşir Altunç ile birlikte katıldı.   Meclis Başkanı Yıldırım tören sonrasında Hisarcıklıoğlu ile istişarelerde bulundu. Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hasan Gökmen’in ev sahipliğindeki toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, Muğla’nın tarih ve turizm kenti olduğu gibi aynı zamanda bir tarım kenti olduğunun altını çizdi. Ortaklık kültürünün üzerinde duran TOBB Başkanı, kazanca ulaşmanın ve ticarette başarılı olmanın yolunun iyi bir ortaklık kültüründen geçtiğini bildirdi.

-Oda borsalardan gelen taleplerle neler yapıldı?

Oda-Borsalardan gelen talepler sonrasında neler yapıldığı noktasında bilgiler veren Hisarcıklıoğlu, Finansman konusunda da çok önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, 27 bin firmaya nefes kredisi sağladıklarını anlattı. Hisarcıklıoğlu, “KOSGEB (sıfır faizli 3 yıl vadeli): 260 bin firmaya kredi sağladı. Kredi Garanti Fonu 313 bin firmaya kefil oldu ve kredi almalarını sağladı. Toplamda 600 bin firmaya dokunabildik” dedi.

İstihdam konusunda tarihi başarıya imza attıklarını ifade eden TOBB Başkanı, devletin verdiği büyük destekler ile 6 ayda 1,6 milyon kişiye iş sağladıklarını kaydetti. Hisarcıklıoğlu, Muğla’nın 62 bin kişiyi istihdam ettiğini bunun da firma başına 3,5 kişi ilave istihdam anlamına geldiğini belirterek, Türkiye’de birinci olduğunu ifade etti.

Açılış töreninden sonra Milas Ekonomisinin Öncüleri Ödül Törenine katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Milas’ın Türkiye’nin ve turizmin yeni parlayan yıldızlarından biri olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Açılış sonrasında aynı gün Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ekonominin öncüleri ödül töreni, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, çevre il ve ilçelerden oda borsa başkanları ve çok sayıda iş adamının katılımıyla gerçekleştirildi. Didim Ticaret Odası adına Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım ve Meclis Başkan Yardımcısı Aydın çağlayan ile ilçemizde yatırımları bulunan Didim Ticaret Odası Üyesi, Batman Ticaret Borsası Meclis Başkanı Beşir Altunç katıldı.

Şehir dışında olması nedeniyle açılış törenine katılamayan Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ Muğla Ticaret Borsasına hayırlı olsun dileklerini iletti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1163 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim