• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Efeler Belediyesi ve AYTO İşbirliği İçinde
28 Temmuz 2015 Salı 12:03

Efeler Belediyesi ve AYTO İşbirliği İçinde

Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKÇAN, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKÇAN, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette AYTO Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Namık Talay,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları M. Fatih Erkul, Coşkun Cerit, Yönetim Kurulu Üyeleri Ergün Evran, Denizhan Sandıklılı, Nuri Tuncal, Şenol Bakış ve Ufuk Devrim hazır bulundu. 
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ziyaretinde AYTO İnşaat Meslek Komitesinin gündeme getirmiş olduğu imar izinleri ile ilgili sıkıntıların çözümlenmesi ve yaşanan gelişmeleri dile getirdi. Özakcan, “Biliyorsunuz biz yeni kurulan bir Belediye olduğumuz için öncelikle fiziki şartlarımız ile ilgili olumsuzlukları gidermek adına epeyce mesai harcadık, daha sonra kadrolarımızın oluşması ile uğraştık. Sistem yavaş yavaş yerine oturdu. Şu anda imar izinleri ile ilgili bir aksaklık olduğunu düşünmüyorum.” dedi.
 Kenti Yönetenler Sürekli İstişare Etmeli
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın Aydın Ticaret Odası’nı ziyaretinden oldukça memnun kaldığını ifade eden AYTO Başkanı Hakan Ülken, imar izinleri konusunda yaşanan sıkıntıların sona erdiğini, kenti yönetenlerin koordineli olarak sürekli istişare etmeleri gerektiğini belirterek istişarelerin sonucunda da kente olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. 
Aydın ekonomisi ve ticari hayatı hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette Başkan Ülken “Konu Aydın ise kentin tüm dinamikleri milli takım ruhu ile hareket etmeli ki o kent gelişebilsin.” dedi.
Srebrenitsa ile Kardeş Şehir Protokolü 
01-04 Mart 2015 tarihlerinde Aydın Ticaret Odası’nın  Bosna Hersek’e yapmış olduğu iş ve inceleme gezisini gündeme getiren Hakan Ülken “Aydın Ticaret Odası olarak Mart ayında Bosna Hersek ile başlattığımız işbirliği çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Bosna Hersek’den bir heyet şehrimizi ziyaret edecek, bu ziyaret sırasında da Bosna Herseğin ticari olarak en büyük şehri olan Srebrenitca ile kardeş oda olacağız, aynı şekilde kardeş şehir olma talepleri de bulunmaktadır. Efeler İlçemiz ile Srebrenitca’nın kardeş şehir olmasından biz de çok memnun olacağız.”dedi. 
Srebrenitca’nın Efeler İlçesine kardeş şehir olabilmesi için Efeler Belediye Meclis toplantısında görüşülmesi gerektiğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı Özakcan, “ Srebrenitca’nın  bize kardeş şehir olmasından bizde memnuniyet duyarız ancak bunun için bize müracaat etmeleri gerekir, daha sonra Belediye Meclisi olarak karar almalıyız.” diye konuştu.
Aydın Ticaret Odası olarak yurt dışı tanıtım atağının hızlanarak devam edeceğini belirten  Başkan Ülken, “Önümüzdeki süreçte İtalya’nın Milano şehri ve ABD’nin New Jersey eyaletlerine fuar ziyaretlerimiz olacak, bu ziyaretlerimizde işbirliklerimiz içinde Efeler İlçemizi mutlaka gündeme getireceğiz.” dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1121 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim