• Aydın35 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN VALİ KÖŞGER’E ZİYARET
09 Nisan 2019 Salı 17:57

GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN VALİ KÖŞGER’E ZİYARET

Aydın Gazeteciler Cemiyeti(ABGC) Başkanı Semra Şener ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti(ABGC) Başkanı Semra Şener ve yönetim kurulu üyeleri, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti.

Başkan Şener, ziyarette Vali Köşger’e kamu hukukuna tâbi olan veya kamunun denetimi altında bulunan kuruluşlarının yapacakları mal veya hizmet alımları ihalelerini kanuna göre hareket edilmesi için resmi kurumlara genelge çıkarılması ve kanunun hatırlatılması talebiyle bir dosya verdi. Vali Köşger, konuyla yakından ilgileneceğini söyledi.

İhalelerin geniş kitlelere duyurulması, şeffaflığı için Valilikten bir genelge yayınlanma talebinde bulunan Şener, Malatya, Elazığ, Sivas ve Kastamonu Valiliklerini örnek gösterdi. Şener’in Vali Köşger’e teslim ettiği dosyada, kamu kurum ve kuruluşlara genelge çıkartılıp, Kamu İhale Kanununda belirtilen koşulların dışına çıkılmaması; istenilen rekabet ortamının oluşturularak, kamu menfaatinin en üst seviyede sağlanması istenilerek, süreli yayınlarda yapılmayan ilanlar nedeniyle ihalelerin olası iptalleri ile kamu zararına meydan verilmemesine dikkat çekildi.

Bazı kamu kuruluşlarının, bazı belediyelerin 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nda istenen şartları yerine getirmediğine dikkat çekildi. Aydın’daki bütün gazeteler adına talepte bulunan Şener, ayrıca kamu kuruluşlarının yapacakları mal veya hizmet alımları ile yapım işlerinin ihalelerini 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümlerine göre yapan il merkez ve ilçelerdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına genelgenin dağıtım yapılarak, kamu kurum ve kuruluşların yetkililerinden mal ve hizmet alımlarında kanun, yönetmelik ve mevzuata uygun hareket edilmesi gerektiğini  bildirdi.

Haber: Abdurrahman Fırat

agcden-vali-kosgere-ziyaret.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 171 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim