• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GEÇMİŞTEN GELECEĞE ÖĞRETMEN PANELİ GERÇEKLEŞTİ
29 Kasım 2019 Cuma 12:31

GEÇMİŞTEN GELECEĞE ÖĞRETMEN PANELİ GERÇEKLEŞTİ

Eğitim Fakültesinin düzenlediği ‘Geçmişten Geleceğe Öğretmen’ konulu panel, 26 Kasım 2019 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti

Üniversitemiz Eğitim Fakültesinin düzenlediği ‘Geçmişten Geleceğe Öğretmen’ konulu panel, 26 Kasım 2019 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda gerçekleşti.

Panele; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut,  dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelin moderatörlüğü yapan emekli Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Adil Türkoğlu ‘Geçmişten Geleceğe Öğretmen’ konulu sunumunda, 1929 yılında Millet Mektepliği Baş Öğretmen unvanının Mustafa Kemal Atatürk’e verildiğini belirterek öğretmenliğin ve eğitim sisteminin tarihsel süreçteki önemli hususlarını katılımcılarla paylaştı.

Rehberlikte Bireye Saygı ve Ekip Çalışması Esastır

Aydın Efeler Ortaokulu Müdürü Rehberlik Uzmanı Fuat Dündar “Eğitim Kurumlarında Rehberlik Hizmetleri” konulu sunumunda, rehberlikte bireye saygının ve ekip olarak çalışmanın esas olduğuna vurgu yaptı. Öğretmenlik ve rehberlik mesleğine yüzyıllar öncesinden bu yana önem verildiğini belirten Dündar “8. yüzyılda özel gereksinimli bireyleri topluma kazandırmak için kurumlar açmışız. Müzikle tedaviyi geliştirmiş bir coğrafyadan geliyoruz. Biz bu işi en iyi şekilde icra edebilecek potansiyele sahip bir milletiz.” diyerek çocuklarımızı eğitirken nezaketi, ahlaki ve evrensel değerleri ihmal etmeden yetiştirmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Birleştirilmiş Sınıflarda Yardımlaşma Oldukça Önemli

Çine Cumalı İlkokulu Öğretmeni Halil Odabaşı ‘Birleştirilmiş Sınıf Uygulamaları’ konulu sunumunda günümüzde öğrenci yetersizliği sebebiyle okulların birleştirildiğini, bu okullarda çalışırken yardımlaşmanın oldukça önemli olduğunu belirterek, taşımalı eğitim ve birleştirilmiş sınıf uygulamaları hakkında dinleyicilere bilgi verdi.

Öğretmenler Öğrenci Odaklı Olmalı

TED Ege Koleji Okul Müdürü Kurucu Temsilcisi Ahmet Şaba; “ Günümüzün öğretmenleri azimli, özgüvenli, bireysel iletişimi yüksek, egosuz ve samimi olmalı. Bütün bunların yanında öğretmenlerin, öğrenci odaklı olması gerekli ve güncel eğitim bilgilerine ve metotlarına hakim olması gerekiyor.” ideal öğretmenin özelliklerini aktardı. 

Soru cevap bölümünün ardından, Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz panelistlere çiçek ve teşekkür belgesi verdi.

Panel, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

sablon-220.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 247 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim