• Aydın33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GEKA Toplantısı Muğla’da Gerçekleşti
03 Ekim 2015 Cumartesi 15:54

GEKA Toplantısı Muğla’da Gerçekleşti

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 13. Olağan Kalkınma Kurulu toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın 13. Olağan Kalkınma Kurulu toplantısı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

100 kişiden oluşan GEKA Kalkınma Kurulu; bölgesel gelişme hedefine yönelik olarak; bölgedeki kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetimler arasında işbirliğini geliştirmek ve Ajansı yönlendirmek üzere görüşmeler gerçekleştirdi.

Toplantıya GEKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla Valisi Amir Çiçek, GEKA Kalkınma Kurulu Başkanı ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, kalkınma kurulu üyeleri ile GEKA uzmanları katıldı.

Gerçekleşen grup çalışmaları sonuçları, grup sözcüleri tarafından sunularak kurul üyeleri ile paylaşıldıktan sonra görüş ve değerlendirmeler alındı. Gruplarda ortaya çıkan sonuçların bir sonraki toplantıya kadar Ajans tarafından değerlendirilerek, gerçekleştirilebilecek faaliyetler ve projelere ilişkin öneriler hazırlamasına karar verilerek toplantı iyi dileklerle sonlandırıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1145 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim