• Aydın31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Germencik Modern Bir Şehir Olacak...
29 Ekim 2016 Cumartesi 02:53

Germencik Modern Bir Şehir Olacak...

Germencik Belediyesinin İnşaatını Tamamladığı Park ve Düğün Salonu Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Germencik Belediyesinin İnşaatını Tamamladığı Park ve Düğün Salonu Projesinin Açılışı Gerçekleştirildi.

Ümmet AKIN: Hoşgeldiniz

Sayın ilçe milli eğitim müdürümüz, garnizon komutanımız, kıymetli muhtarlarımız, öğretmenlerimiz, kıymetli misafirler, değerli konuklar hepiniz bugün bu açılışımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

 

Ümmet AKIN: Nüfusumuz 50 Bine Doğru İlerliyor

Bildiğiniz gibi 2014 itibariyle Ortaklar, Hıdırbeyli ve Mursallı’yla birlikte köylerimizle birlikte yaklaşık 36 mahalle bir ilçe olduk, nüfusumuzda 50 bine doğru ilerliyor.

 

Ümmet AKIN: Germencik’i Modern Bir İlçe Yapacağız

Baştan beri söylediğimiz bir söz vardı; Germencik’e değişim gerekiyor, Germencik’e imar gerekiyor, Germencik’e kentsel geri dönüşüm gerekiyor ve modern bir ilçe yaratmak gerekiyor. Dolayısıyla sizlerinde katkısıyla birlikte olmak üzere biz işi baştan programladık ve planladık. Her şey sizin ve bizim istediğimiz gibi devam ediyor.

Ümmet AKIN: Üniversitemiz Geri Geliyor

Bugün gitmiş olan üniversitemizi Germencik’e tekrar kazandırdık ve Allah nasip ederse 2017-2018 itibariyle eğitim öğretim yılına yetişecek. Yök’ten de onayı çıktı biliyorsunuz. Dolayısıyla üniversitemiz geliyor.

 

Ümmet AKIN: Bir Binayı Yıkıp Proje Uygulamak Kolay Değil

Bununla birlikte bir kent meydanı tasarlamıştık. Bugün ilçelerimizi veya illerimizi gezdiğimizde belediye başkanlarımız için bir kentteki binayı yıkmak, oradaki kiracıları tahliye etmek ve orada harabe olan bir binayı kaldırıp yeni bir proje uygulamak kolay bir şey değil arkadaşlar. Herkes bu riske giremez. Biz hem daha önceki belediye başkanlığı tecrübemizden dolayı hem de oradaki sonucu bildiğimiz için konuşabildiğimiz kadar, ikna edebildiğimiz kadar vatandaşlarımızı ikna etmeye çalıştık. Ama hiçbir zaman oradaki vatandaşlarımızı mağdur etme gibi bir düşüncemiz yoktu. Bugün bu projeyi uyguladığımızda kimse mağdur olmadı ve içindeki arkadaşlarımızda biz burada yıpranmış, karanlıkta kalmışız ve iş yapamıyor muşuz farkında değiliz diyorlar. Allah onlardan razı olsun ve sizlerin sayesinde, oradaki esnaf ağabeylerimiz, kardeşlerimiz sayesinde bir kent meydanına kavuştu Germencik.

 

Ümmet AKIN: Buraya Harcadığımız Emekle 2 Futbol Sahası Yapılırdı

Kent meydanı bugün çevresiyle birlikte yavaş yavaş oradaki imar planını imarı blok nizamlı düzgün dairelerle birlikte kente yakışan bir imaj oluşturacak. Oradan sonrada çarşı bölgesindeki asfaltlarla birlikte germencik burada bir şehir olmaya doğru her geçen gün ilerliyor. Bugün burada bir park açılışı yapmıyoruz arkadaşlar. Şöyle düşünün; yaklaşık 9 aydan beri uğraştığımız bir yaşam alanı. Yaşam alanının içerisinde yani şunu hesap edebilirsiniz 2 tane futbol sahası yapabilirdiniz buraya harcadığınız emekle öyle düşünün. Dolayısıyla burada bütün personel arkadaşımızın harcından taşından bütün personel arkadaşlarımızın emekleri var burada o yüzden burada hiçbir dışarıdan taşeron diye bir işçi kullanmadan kendi personelimizle yaptık. Ben burada emeği geçen arkadaşlara sizlerin huzurunda herkese teşekkür etmek istiyorum. Burası germenciğin yaşam alanı olacak. Özellikle Yedi Eylül Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve çevresiyle beraber yeni oluşacak imar alanlarıyla birlikte binalarıyla birlikte vatandaşımız günlük yaşamını burada karşılayabilecek bir duruma gelecek. Yani düğünlerin yemekli yapılması, gece balo yapılması ve kamelyaların yapılması, kafeteryadan çay kahve içilmesi, çocukların oynaması, okulun dibinde olması burada güzel bir yaşam alanını hep birlikte gerçekleştirdik. Dolayısıyla ilerideki günlerde inşallah Germencik’e bu ve bunun gibi yaşam alanları kent merkezleri ve gelişmeye açık yatırıma açık bir Germencik inşa edeceğiz.

 

Ümmet AKIN: Hedefimiz Nüfusumuzu 150 Bine Ulaştırmak

Unutmayın hedefimiz 150 bin nüfusla merkez ilçe Aydın’ı buraya taşımak. Bunu yapabilecek güçteyiz ama hiç kimseden hangi siyasi görüşte olursa olsun eleştiriye veya olumsuz konuşmaya hiç gerek ve lüzum yok. Dolayısıyla biz yaşadığımız şehri önce kendimiz inanacağız ondan sonra da yatırım yapacak insanları inandıracağız.

Haber / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

dsc00960-001.jpgdsc00955-001.jpgdsc00918-001.jpgdsc00915-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim