• Aydın32 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haluk ALICIK İsabeyli’de Adnan MENDERES  Heykeli Açtı
08 Ekim 2016 Cumartesi 15:56

Haluk ALICIK İsabeyli’de Adnan MENDERES Heykeli Açtı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK İsabeyli Mahallesinde Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Karşısına Adnan MENDERES Heykeli ve Nazilli Belediyesi Tarafından Çalıştırılacak Kafe Açtı.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK İsabeyli Mahallesinde Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Karşısına Adnan MENDERES Heykeli ve Nazilli Belediyesi Tarafından Çalıştırılacak Kafe Açtı.

Açılışa Demokrat Parti Aydın İl Başkanı Engin Polat, Aydın Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mehmet KIVANÇ ve birçok Misafir Katıldı.

Açılışta konuşan Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK şunları söyledi.

Açılışımıza Hepiniz Hoş Geldiniz

Değerli dostum, arkadaşım, abim Demokrat Parti il başkanımız Engin POLAT bey, sayın ilçe başkanım amatör spor kulüplerinde beraber olduğumuz Mehmet KIVANÇ bey, Semra Hanım gazeteciler başkanımız hakikaten de beni yalnız bırakmıyor, Cumhuriyet Kadınlar Derneğimiz var, sevgili hocam var, oda başkanlarımız, meclis üyesi arkadaşlarımız var. Her zaman kıvanç duyduğumuz muhtar arkadaşlarımız var. Sivil toplum örgütlerinin değerli temsilcileri var ki beni hiç yalnız bırakmayanlar, Emekliler Derneğimiz var. Hakikaten bunlar bizim için çok önemli. İsabeyli’den gelen dostlarımız var, basın mensubu arkadaşlarım. Sevgili öğrencilerimiz hepiniz hoş geldiniz…

Aydın’ın Evladı Adnan MENDERES

Sayın büyüğümüz, değerli devlet adamı, büyük insan, Başbakan, Aydın’ın evladı Adnan MENDERES. Onun büstü daha önce İsabeyli beldemize yapılmış, şehrin göbeğinde kalmış bir şey ama çok güzel değildi ve çok arada kalmış bir yerdeydi. Biz istedik ki kendisiyle özdeşleşmiş olan Adnan Menderes Üniversitesi’nin olduğu yerde bu memleketin evlatlarının olduğu yerde güzelce bir şekilde görülsün.

Herkese Teşekkürler

Bunun yanında kafeterya açılışı var. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah’a emanet olun diyorum. Sayın muhtarımıza çok teşekkür ediyorum. Hakikaten yürekli insandır.

Büyükşehir Yasası Bu Ülkeye Ters

 Konuşmak da önemlidir esasında. Bakın Allah bize Belediye başkanlığı nasip etti. Sene 2009. Ben öğretmen bir kardeşinizim. Çıktık yola Allah nasip etti. Bu memlekete ne yapılması gerektiğini gösterdik Allah’a şükür. Yani yaptığımız eserler ortada. Bugün köyünden tutun da Nazilli’nin en uzak noktalarında Nazilli belediyesinin büyük yatırımları var. Ama ne yazık ki 2014’ten sonra Büyükşehir yasasıyla beraber ki bugün hükümetin de söylediği şekilde Büyükşehir yasası bu ülkeye hakikaten ters bir yasa. Ve bu ülkenin yönetim tarzlarına ters bir yasa. Bunun böyle olduğu da ne yazık ki ortada. Ama mazeretine sığınmıyoruz. Hiçbir şeyine sığınmıyoruz. Yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Bunu bilmenizi istiyorum. Çünkü birkaç cümle bir şey söyleyeceğim. Sonra açılışla ilgili rahmetli büyüğümüzle ilgili konuşacağım.

Memleketin Şehri Ömrü Olmaya Geldik

Nazilli belediye başkanının ilk döneminde ben Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Ağız ve Diş Sağlığı Mobesesi, Huzurevi, 6 tane köprü, 6 tane cami yaptım, yollarını yaptım. Devletimizin hizmetine teslim ettim. Kendi yaptıklarım, kendi vatandaşıma söz verdiklerim hariç. Bu çok önemlidir. Bunun iyi bilinmesi gerekiyor. Biraz önce arkadaşlarımız şöyle dedi. “Nazilli Belediyesi’nde hizmet eden arkadaşların hepsinden Allah razı olsun. Bizden önceki Belediye başkanımızdan da Allah razı olsun”. Hepsinden Allah razı olsun. Ama Nazilli bunların hiçbirini hak etmedi. Yaklaşık 41 tane ilden büyük olan Nazilli’de bugüne kadar 150 trilyon paranız kesilmiş, çivi çakılmaya baktığımız zaman görmüyoruz. Neler yapılmış kendiniz görünüz. Kendiniz bakınız. Lafa geldiği zaman, söylediğin zaman eleştirme noktasında oluyorsunuz. Hiç eleştirme noktasında falan değiliz. Ama ben bu yasaya çıktığı günden beri, çıkmazdan önce bile karşıydım, şimdi de karşıyım. Her zaman da söylüyorum. Söylemeye de devam edeceğim. Hem yasa kötü hem yönetim tarzını yönetenler kötü olunca, iki kötü bir araya gelince bu oluyor. Ama biz ilçe Belediye başkanları olarak canla başla memleketimize hizmet etmek için uğraşıyoruz. Biz bu memlekete bu memleketin şehri ömrü olmaya, hizmetkârı olmaya geldik Allah’a şükür. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. İncinsen de incitme dedik. Yaratanı hoş gör yaratandan ötürü dedik. Başka hiçbir gayemiz yok. Biz, bize oy versin vermesin herkesin belediye başkanıyız.

Vatandaş Rahatsız

Biz büyüklerimizin yaptıklarını görüyoruz. Neler yapmak istediklerini de görüyoruz. Baktığımızda onlar ne yazık ki Aydın’ın en büyük ilçesinde hizmet noktasında yoklar. Ama lafa gelince her şey oluyor. Geçen gün meclis üyesi arkadaşlarım var “Biz katı atıkla ilgili parayı ödedik, katı atıkla ilgili şöyle yaptık.” diyorlar. Bakın elinize bir tane kâğıt geliyor katı atık dedikleri, çöp toplama parasıyla ilgili. 2014’ten önce ben topluyordum. Nazilli Belediyesi, Efeler Belediyesi vs. 8 TL. 2014’ten önce ödüyorduk ama o zamanlar Nazilli’de su 1,3 TL idi. 4 TL falan değildi. Kimse rahatsız değildi. Şimdi altına da ASKİ yazıyorlar ama üstündekini gördüğünden dolayı vatandaş, Nazilli Belediyesi hizmet etmiyor sanıyor. Ama bunlar bizim için hiç problem değil. Biz hizmet etmeye devam edeceğiz.

 Unutturmayacağız

Bunun yanında Aydın’ın evladı bir şey bilmeli : “Aydın’ın evladı olan, Aydın’a hakikaten güzel hizmetler etmiş olan rahmetli Menderes’i unutmamalıydı. Bir dönem unuttu, unutturdular.” Ama bizler Demokrat Partili ailelerin çocukları olarak unutmayacağız, unutturmayacağız. Unutturmadığımız gibi de onun hizmetlerini kaldığı yerden devam ettirmek için mücadele edeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde yapacağız bunu. Parti gözetmeksizin. Gerekirse Mete’nin askerleri gibi aynı noktaya ok atmasını bileceğiz.

MENDERES Bu Ülkeye Çok Hizmet Etti

Yörük Ali’de okuduğum bir parçayı söyleyeyim size. Ayyıldız çetesi komutanı kendisi, Kurtuluş Savaşı sırasında Yörük Ali Efe ile beraber Yenipazar’ın olduğu yerden Menderes’in oradan geçecekler. Komutan diyor ki “ Efe, buraya öyle bir set yapacaksın ki insanlar hem tarım yapacak hem de ölmeyecek.” Ve Allah nasip ediyor başbakan oluyor, bunları yapıyor. Sayayım yaptıklarını : “Birçok yatırım ve kalkınma projesi hayata geçirilmiştir. Tarımsal alanda ağırlıklı olmak üzere tarım faaliyetlerinin geliştirilmesi ve tarımda makineleşmeye önem vermiştir. Bunlarla birlikte İstanbul’da Vatan Caddesini yaptığında bazıları diyorlardı ki “Bu kadar geniş bir caddeyi ne yapacaksınız?” bugün bu Vatan Caddesi bugünkü nesillere çok güzel hizmet veriyor.

Hastaneler, verem savaş dispanseri, havalimanı, iplik şeker dokuma gibi daha birçok sayabileceğimiz hizmetleri yapmış bir devlet adamı.

Her Türlü İhtilale Karşıyız

En kötü demokrasi en iyi ihtilalden her zaman için iyidir. Biz her türlü ihtilale karşıyız. Geçenlerde 15 Mayısta da aynısını yapmaya kalktılar. Bu memleketi sandıkla yıkamayanlar, vatandaşının gönlünü kazanamayanlar, ülkenin başbakanını astılar. Biliyorlardı ki başka türlü yıkamayacaklardı. Adnan Menderes ölüme giderken “Devletime ve milletime edebi saadetler dilerim” diyerek veda etmiştir.

Nazilli Belediyesi Üniversite Şehri Olmak İstiyor

Nazilli Belediyesi üniversite şehri olmak istiyor. Olması için de Nazilli Belediyesi elinden geleni yapıyor.  Hem dekanımızla hem de rektör ile görüştük. Sümerbank alanında kullanılmayan birçok yer var. Biz bunları fakülteye dönüştüreceğiz. Nazilli, üniversite şehri olacak. Bunu laf olsun diye söylemiyoruz. Bunun için çalışmalar yapıyoruz. Amacımız Nazilli’ye ayrı bir üniversite daha kazandırmak. 

Kardeşliğimiz Hiç Bozulmasın

Ülkemizin bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacı var, kardeşliğe ihtiyacı var. Dün olduğu gibi bugün de ne yazık ki düşmanlarımız devam ediyor. Bizim birlik ve kardeşliğimizi kimse bozmamalı.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun. Açılışımız hayırlı olsun.

Haber / Fotoğraf : Ezgi ERTAN

dsc00369-001.jpgdsc00405-001.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1205 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim