• Aydın10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İncirliova İçin Buluştular
18 Ekim 2017 Çarşamba 10:08

İncirliova İçin Buluştular

İncirliova Belediyesi tarafından kentin bütüncül olarak kalkınmasına yönelik fikirlerin geliştirilmesi amacıyla Geleneksel 3. Güz Akademi Kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirildi.

İncirliova Belediyesi tarafından kentin bütüncül olarak kalkınmasına yönelik fikirlerin geliştirilmesi amacıyla Geleneksel 3. Güz Akademi Kahvaltısı organizasyonu gerçekleştirildi.

14 Ekim 2017 Cumartesi günü Park İncirliova’da, İncirliova Kent Belleği Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonu ile; kentin kültürel ve tarihi mirası, doğal alanlar, turizm olanakları, çevre planlaması, tarım ve hayvancılık konularındaki çalışmalar için fikirlerin geliştirilmesi amaçlandı. Buluşmaya tarih, arkeoloji, bilgi ve belge yönetimi, mimarlık, çevre mühendisliği, veterinerlik ve ziraat mühendisliği alanlarından akademisyenler, uygulayıcılar ve farklı kurumlardan uzmanlar katılarak ilgi alanları doğrultusunda kentle ilgili proje fikirlerini ve önerilerini paylaştılar.  

 

Gerçekleştirilen toplantıya katılan akademisyen ve uzmanların değerlendirme ve önerilerinin kentin sağlıklı bir biçimde gelişmesine yönelik projeler ve stratejiler için çok değerli katkılar yapacağını, İncirliova’nın tüm alanlarda gelişmesini ve bir cazibe merkezi olması için aktif biçimde çalıştıklarını belirten İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, yaptığı açıklamada “toplumda bir gelişme, aydınlanma olacaksa; memlekette ilerleme için bir reçete yazılacaksa bu üniversiteler tarafından gerçekleştirilecektir. Ben Thales’in hemşehrisi olarak bu memlekette ilmin çok daha ciddi bir şekilde ön plana çıkması gerektiğine inanıyorum. Bu amaçla yapacağımız işlerin planlama ve uygulama aşamalarında üniversitelerin ilgili disiplinleri ile işbirliğini önemsiyorum" dedi.

Etkinlik sonunda alt çalışma grupları oluşturulup, proje ve faaliyet fikirleri hakkında çalışmaların sürdürülmesi kararlaştırıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 962 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim