• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İNŞAAT SÜRECİ DEVAM EDEN YATIRIMLARA ZİYARET
19 Eylül 2015 Cumartesi 12:45

İNŞAAT SÜRECİ DEVAM EDEN YATIRIMLARA ZİYARET

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü, proje ziyaretleri kapsamında Söke ve Kuşadası ilçelerinde inşaat süreci devam eden 2 ayrı projeyi ziyaret etti.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü, proje ziyaretleri kapsamında Söke ve Kuşadası ilçelerinde inşaat süreci devam eden 2 ayrı projeyi ziyaret etti.

Ziyaretler TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan ÇİFTÇİ ve Yerinde Kontrol Birim Amiri Derviş BAĞIRGAN tarafından gerçekleştirildi. İlk olarak Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan “SÖKE HASSÜT MANDIRA PROJESİ” daha sonra ise Kuşadası’na bağlı Davutlar ’da yer alan “GÜMÜŞ TURİZM DAVUTLAR TERMAL OTEL” projesi ziyaret edildi. 

Yapılan ziyaretlerde proje sahipleri ile görüşülerek, projelerin inşaat süreçleri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Kurumumuzun verdiği hibe desteklerden faydalanmış olmanın memnuniyetini dile getiren proje sahipleri bu desteklerin yatırımcılar için bulunmaz bir fırsat olduğunu ifade ettiler. Proje sahipleri ile görüşen İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, inşaatın aksamaması ve ödeme talep paketlerinin kurumumuza zamanında teslim edilmesinin önemi hakkında bilgi verdi. 

Hibe destekler sayesinde kurulan işletmeleri görmenin mutlu ettiğini ifade eden Çiftçi, ” Bu projeler yatırım yapacak diğer vatandaşlarımıza örnek teşkil eden çok önemli projelerdir. İlimizin her noktasında TKDK destekleriyle kurulmuş işletmelerin olmasını istiyoruz. Bu bir; otel, pansiyon, paintball tesisi, soğuk hava tesisi, paketleme tesisi,  besi çiftliği yada süt işleme tesisi olabilir.

Aydın ilinde birçok alanda yatırım yapılabilir. Aydın yatırım potansiyeli yüksek bir ildir. Ipard-II bütçesinden en fazla payı Aydın’ın alacağını umut ediyorum. Yapılan ve yapılacak olan tüm yatırımlar ilimize hayırlı olsun. Diğer projelere ziyaretlerimiz önümüzdeki günlerde devam edecektir.”dedi.

Ziyaret edilen Yatırımlar; 

13. Çağrı döneminde proje sunan Söke Hassüt Mandıra İmalat Hayvancılık Tarım İnşaat ve Sanayi Ticaret Limited Şirketi’ne ait olan “SÖKE HASSÜT MANDIRA PROJESİ” projesidir. Söke OSB’de yer alan projenin toplam yatırım tutarı 7.536.641,15 TL olup hibe tutarı 3.438.305,74 TL’dir.

13. Çağrı döneminde proje sunan Gümüş Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi’ne ait olan “Gümüş Turizm Davutlar Termal Otel” projesidir. Kuşadası’na bağlı Davutlar ’da yer alan projenin toplam yatırım tutarı 2.509.372,61 TL olup hibe tutarı 712.693,35 TL’dir.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim