• Aydın23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR BÜYÜKELÇİSİ'nden  REKTÖR'e ZİYARET
10 Ocak 2020 Cuma 14:28

KATAR BÜYÜKELÇİSİ'nden REKTÖR'e ZİYARET

Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i 9 Ocak 2020 tarihinde makamında ziyaret etti.

Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i 9 Ocak 2020 tarihinde makamında ziyaret etti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin, Katar Cumhuriyeti’nin protokol imzaladığı tek devlet üniversitesi olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Katar Cumhuriyeti’ne olan bakış açısı bir kardeş ülkedir. Üst düzeyde bu sağlanıyorsa bizler de eğitim noktasında elimizden geleni yapmak zorundayız.” dedi ve büyükelçiyi ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Otizmli ve Down Sendromlu çocuklar için TBMM Parlamenterler Spor Kulübü Futbol Takımı ve Katar Büyükelçiliği Futbol Takımı arasında gerçekleşecek olan dostluk maçıyla otizme dikkat çekilecek olmasından memnuniyet duyduğunu aktardı. Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesinde faaliyete başlayacak Otizm ve Down Sendromu Erken Tanı Merkezi ile bu alandaki tanı ve tedavi konusunda çalışmaların artacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,  çocukların toplumda aktif rol alması için yapılan çalışmaları önemsediğini, kendisinin de bu konuda otizmli çocukların rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması başlıklı Hipnoterapi Merkezi kurulmasına yönelik projesi olduğunu aktardı.

Üniversitemiz Aydın’da Lokomotif Bir Görev Üstlenecek

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Üniversitelerin kendine özgü yapısı vardır. Üniversite sosyalleşirse bilimsel açıdan da ilerler. Biz de bu bağlamda Üniversitemizin ne kadar bilinçli bir üniversite olduğunu tüm Türkiye’ye göstereceğiz. 1992 yılında kurulan Üniversitemiz Aydın’        da lokomotif bir görev üstlenecek.” dedi.

Tarım ve hayvancılık konusunda çok güçlü bir üniversite olduğumuzu ifade eden Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, otizm ve down sendromu çocuklar için farkındalık oluşturmak adına gerçekleşecek alan dostluk maçını oldukça önemsediğini aktardı. Üniversitemiz bilimsel faaliyetleri hakkında bilgi alan Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi, iş birliği çalışmalarının devam etmesi temennisinde bulundu.

Ziyaret, Katar Büyükelçisi Salem Mubarak Al-Shafi ve Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in hediye takdimi ve iyi dilek temennileriyle sona erdi.

sablon-355.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 261 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim