• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaya ve Gümüş'ten Paralel Kumpas İddiası
04 Ağustos 2015 Salı 15:55

Kaya ve Gümüş'ten Paralel Kumpas İddiası

Aydın Belediyesine 12 Nisan 2012 tarihinde yapılan Operasyon sonucunda yargılanan dönemin Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Kamil KAYA ile dönemin Aydın Belediye Başkan Vekili Ahmet GÜMÜŞ davasında yerel mahkeme kararını verdi.

Aydın Belediyesine 12 Nisan 2012 tarihinde yapılan Operasyon sonucunda yargılanan dönemin Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Kamil KAYA ile dönemin Aydın Belediye Başkan Vekili Ahmet GÜMÜŞ davasında yerel mahkeme kararını verdi.

Yerel Mahkemenin kararı gereği suçlu bulunan ve hapiz cezası alan Kamil Kaya ve Ahmet GÜMÜŞ kararı Yargıtay'a Temyiz etti. Yargıtay karar vermeden kendilerinin suçlu kabul edilemeyeceğini velirten Avukat Kamil KAYA bir basın açıklaması yayımladı.

Basın açıklamasında Paralel yapının kendilerine kumpas kurduğunu iddia etti.

işte o açıklama :

KİŞİLİK HAKLARI ALEYHİMİZE İKİ GÜNDÜR BİR KISIM YERELBASIN VE ULUSAL BASIN KURULUŞLARI YOLU İLE  YAPILAN SALDIRILARA KARŞI BU AÇIKLAMAYI YAPMA ZORUNLULUĞU HASIL OLMUŞTUR.
        ‘KESİNLEŞMİŞ YARGI KARARI OLMADIĞI MÜDDETCE HERKES MASUMDUR’  SUÇSUZLUK KARİNESİ DENİLEN BU KURAL, EVRENSEL BİR HUKUK KURALIDIR. 

BU TEMEL HUKUK KURALI İHLAL EDİLMEK SURETİYLE SUÇLU OLDUĞUMUZ KESİNLEŞMİŞ ŞEKLİNDE İÇERİKLER İLE  BİR KISIM ULUSAL BASIN VE YEREL BASIN AYGITLARINDA ALEYHİMİZE KARALAMA AMAÇLI HABERLER YAPILMAKTADIR.
        
        12 NİSAN 2012 TARİHLİ AYDIN BELEDİYESİNE YAPILAN OPERASYON SONRASI BAŞLAYAN YARGILAMA, YEREL MAHKEMEDE 08.05.2015 TARİHİNDE KARARA ÇIKMIŞ VE TARAFIMIZDAN TEMYİZ EDİLMİŞTİR.

        YARGILAMANIN DETAYLARI İLE KAMUOYUNU BOĞMAK İSTEMİYORUZ. FAKAT ŞUNUN BİLİNMESİNİ İSTYİYORUZ Kİ ORTADA KESİNLEŞMİŞ BİR YARGI KARARI YOKTUR KARAR YÜKSEK MAHKEMEDE TEMYİZ SAFHASINDADIR.
        
        ŞU SAFHADA, AÇIKLAMA METNİNDE KENDİMİZİ KAMUOYUNA ANLATMAK GİBİ BİR DERDİMİZ YOKTUR. YARGITAY İNCELEMESİ NETİCESİ MASUMİYETİMİZİN AÇIĞA ÇIKACAĞINA OLAN İNANCIMIZ TAMDIR. İŞ BU YARGILAMANIN KESİNLEŞMESİ SONRASI KAMUOYUNA SÜREÇ VE SÜRECİN KAHRAMANLARI İLE İLGİLİ DETAYLI AÇIKLAMALARI YAPACAĞIZ.
        
        PARALEL YAPI OLARAK SAYIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN İSİMLENDİRDİĞİ YARGI VE EMNİYETTE ZUHUR BULMUŞ YAPININ HAZIRLAMIŞ OLDUĞU KUMPAS DOSYALARDAN BİR TANESİDE BİZLER HAKKINDA TERTİP EDİLMİŞTİR.

BU KUMPASÇILARA KARŞI HAK VE ADALET ARAYIŞI MÜCADELEMİZ HALEN DAHA DEVAM ETMEKTE İKEN, PARALEL YAPININ HAZIRLADIĞI KUMPAS BİR DOSYANIN ARKASINA SIĞINMAK SURETİYLE, BU YAPI İLE MÜCADELE KAVRAMINI EN FAZLA İŞLEYEN HÜKÜMET YANLISI MEDYANIN VE YİNE BU YAPIYLA MÜCADELEYİ ŞİAR EDİNMİŞ AKP’NİN BİR MİLETVEKİLİ OLAN   SAYIN SADIK ATAY’IN BU HABERLERİ SOSYAL MEDYADA YAYMAK SURETİYLE  ŞAHSIMIZA VE ŞAHSIMIZ ÜZERİNDEN PARTİMİZ CUMHURİYET HALK PARTİSİNE SALDIRMASINI KINIYORUZ.
    
BU SALDIRILARI YAPAN BASIN ORGANLARI VE KİŞİLER HAKKINDA YASAL TÜM HAKLARIMIZI KULLANACAĞIMIZI KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURURUZ.


AHMET GÜMÜŞ               KAMİL KAYA
    

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1871 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim