• Aydın24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUŞADASI DOĞALGAZ İÇİN HAREKETE GEÇTİ
06 Ağustos 2015 Perşembe 11:54

KUŞADASI DOĞALGAZ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Kuşadası Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında, doğalgazın Kuşadası'na getirilmesi için çalışmaların hızlandırılması kararı alındı.

Kuşadası Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında, doğalgazın Kuşadası'na getirilmesi için çalışmaların hızlandırılması kararı alındı. Meclis toplantısında doğalgaz çalışmalarının takibi için bir komisyon kuruldu. 
Kuşadası Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısı Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi'nde yapıldı. Toplantının en önemli gündem maddelerinden birisi doğalgazın Kuşadası’na getirilmesi oldu. Doğalgazın ilçeye getirilmesi için çalışmaların hızlandırılmasına karar verilen toplantıda konu ile ilgili beş kişilik bir komisyon kuruldu. Başkan Kayalı'nın sunduğu doğalgaz çalışmalarına yönelik komisyon kurma önerisi oy birliği ile kabul edildi. 5 kişilik komisyonda Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Meclis üyeleri Ali Genç, Tacettin Özden, Canan İnanç ve Bilgehan Algan bulunuyor.
Komisyonun doğalgaz çalışmalarına ağırlık vermesini isteyen Başkan Kayalı, “Doğalgazın Kuşadası’na gelmesini sağlayacak en önemli unsur ilgili firmanın Kuşadası’ndaki ihtiyacı görmesidir. Alt yapı çalışmaları Davutlar-Soğucak kavşağına kadar ulaştı fakat çalışmalar şu an askıda gibi görünüyor. Talebi özellikle otellerden görmeleri gerekiyor. Çünkü Kuşadası’nda doğalgaz tüketimini sağlayacak en önemli unsur otellerdir. Bu durumda ilk olarak otel sahiplerinin harekete geçmesi gerekiyor. Biz de bu süreçte belediye olarak elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Konuyla ilgili bir komisyon oluşturup çalışmaları hızlandırmalıyız” dedi. 
TERMAL TURİZMİ CANLANACAK
Kuşadası Belediye Meclis toplantısının önemli gündem maddelerinden bir diğeri ise Kuşadası’nda termal turizminin yaygınlaştırılması konusu oldu. Güzelçamlı ve Davutlar mahallelerinde rastlanan termal sıcak su kaynaklarının doğru şekilde değerlendirilip Kuşadası turizmine kazandırılması için çalışmaların hızlandırılması tartışılırken Başkan Kayalı “İlçemiz sınırları içerisinde bir iki termal kuyu bulunmakta. Şu an bu kaynaklar doğru şekilde kullanılamıyor. Sanırım Davutlar tarafında bir otel bu kaynaklardan faydalanabiliyor. Yakın zamanda bu kaynaklar ve olası diğer kaynaklarla ilgili uzmanlarla görüştük. Konuyla ilgili mevcut çalışmalarımızı biraz daha hızlandırarak önümüzdeki sezona bu turizm kulvarını ilçemizde canlandırabiliriz ”dedi.
NİKAH ÜCRETLERİ DÜŞÜYOR
Belediye Meclis toplantısında alınan bir kararla nikah ücretleri de düşürüldü. Başkan Kayalı “Nikah ücretlerinin yüksek olduğuna dair aldığımız şikayetleri değerlendirilmek üzere tarife komisyonuna yönlendirdik. Komisyon üyeleri durumu değerlendirip, fiyat indirimi kararı aldılar” dedi. 
DENİZ GEZMİŞ’İN İSMİ PARKA VERİLİYOR 
Kuşadası Belediyesi Ağustos ayı meclisinde alınan bir önemli karar ise Türkmen Mahallesi sınırları içerisine yeni yapılacak olan bir parka Deniz Gezmiş ismi verilmesi oldu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim