• Aydın29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuşadası Meclis Toplantısı Yapıldı
12 Temmuz 2016 Salı 21:53

Kuşadası Meclis Toplantısı Yapıldı

Kuşadası Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı.

Kuşadası Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Kuşadası Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesi’nde yapıldı. Kuşadası’nda somut olmayan kültürel mirasın geliştirilmesine ilişkin kararların alındığı toplantıda, ilçede yaşanan gürültü ve görüntü kirliliğinin önüne geçilebilmesi için yapılması gerekenler ele alındı.

Kültürel Miras Koruma Kararı Alındı

Kuşadası Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında, Kuşadası’nın somut olmayan kültürel miras yönünden çok zengin olduğuna dikkat çekilerek bu zenginliğin yaşatılabilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılabilmesi amacıyla TULPAR Derneği ve GEKA ile işbirliği içerisinde proje geliştirebilmek amacıyla Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu’na yetki verildi. Yaşama geçirilecek proje ile Kuşadası’na has gelenek ve görenekler, ritüeller ve el sanatları gibi kültürün somut olmayan öğeleri incelenerek bu değerlerin yaşatılabilmesi için yapılması gerekenler araştırılacak.

Kardeş Şehir Protokol Yenilemesi

Belediye Meclisi’nde ele alınan bir diğer konu ise 6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile kapatılan Güzelçamlı Belediyesi’nin kardeş şehri olan Targu Mureş ile ilgili oldu. Toplantıda, Kuşadası Belediyesi ile Romanya’nın Targu Mureş kenti arasındaki kardeş şehir ilişkisinin sürdürülmesi amacıyla protokolün yenilenmesi konusunda Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya yetki verildi.

Gürültü ve Görüntü Kirliliği Ele Alındı

Kuşadası’nda yaşanan gürültü ve görüntü kirliliğinin de gündeme geldiği toplantıda konuşan Başkan Kayalı, ilçe belediyelerine tanınan yetki dâhilinde sorunun önüne geçebilmek amacıyla çeşitli cezai işlemler uyguladıklarını belirterek söz konusu sorunun kalıcı çözümü için yasaların izin verdiği ölçüde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Türkiye genelinde turizm sektöründe yaşanan sorunlara da dikkat çeken Başkan Kayalı, son dönemde diplomasi alanında yaşanan gelişmelerin turizme olumlu etkileri olacağına inandığını belirterek “Önümüzdeki günlerde KODER, TÜRSAB gibi turizm alanında faaliyet gösteren kurum temsilcileri ile bir araya gelerek 2017 turizm sezonuna hazırlık amacıyla bir toplantı yapacağız” dedi.

miraskoruma668289.jpg7.jpg8.jpg9.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim