• Aydın26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KUŞADASI'NDA TAŞINMAZLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ KARAR
02 Kasım 2016 Çarşamba 18:44

KUŞADASI'NDA TAŞINMAZLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ KARAR

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan toplantısı Kuşadası Belediyesi Davutlar Hizmet Binası’nda yapıldı.

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan toplantısı Kuşadası Belediyesi Davutlar Hizmet Binası’nda yapıldı. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında yapılan meclis toplantısının en önemli gündem maddesi, Kuşadası Belediyesi’ne ait 49 adet taşınmaza ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun oylanması oldu. Söz konusu taşınmazlardan sadece 16’sı için satış kararı verilen komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında, Cumartesi günleri Kapalı Pazaryeri’nde kurulmaya başlanan 2. El Oto Pazarı fiyat tarifesi motosikletler için 10 TL, diğer araçlar için 15 TL olarak belirlendi. Toplantıda görüşülen bir diğer konu ise Kuşadası Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yeni yapılan parklara isim belirlenmesi oldu. Toplantıda İmar Komisyonu’nun önerisi doğrultusunda; İkiçeşmelik Mahallesi Rıhtım Sitesi’nde yer alan 1411 metrekarelik parka Çamlı Park, Kadınlar Denizi Mahallesi Kasım Yaman Caddesi üzerinde yer alan 1382 metrekarelik parka Çınarlı Park ve Güzelçamlı Mahallesi Akbay, Ceviz ve Mustafa Şan sokaklar arasında yer alan 1770 metrekarelik parka ise Cevizli Park isimlerinin verilmesine karar verildi.

Toplantıda ayrıca 1-4 Aralık tarihleri arasında Türkiye Karate Federasyonu tarafından Kuşadası Belediyesi Uğur İnan Spor Tesisleri’nde yapılacak olan Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde konaklama ve yemek temini konularında destek verilmesi kararlaştırıldı. 

Kuşadası Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının en önemli gündem maddesi Eylül ayı toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen Belediye’ye ait 49 adet taşınmazın satışına ilişkindi. Plan ve Bütçe Komisyonu, söz konusu taşınmazlardan 3’er adedi Kuşadası merkez, Güzelçamlı ve Çınar mahallelerinde, 2 adedi Davutlar, 1 adedi Caferli, 4 adedi ise Kirazlı mahallelerinde olmak üzere16 adet taşınmazın gelir getirmediği gerekçesiyle satılması gerektiğine karar verdi. Listede yer alan 27 taşınmazın ise bir kısmı gelir getirdiği, bir kısmı ise 3194 sayılı İmar Kanunu’nun Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği kapsamında ele alınması gerektiği için değerlendirme dışı bırakılmasına karar veren Komisyon, 5 Kasım 2014 tarihli Meclis toplantısında alınan 3 taşınmazın satış kararının iptaline, aynı toplantıda alınan 3 taşınmazın satış kararının ise uygulanmasına karar verdi. Komisyon raporu Kuşadası Belediye Meclisi tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

AydınÖzel

unnamed-(17).jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1070 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim