• Aydın13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT!
07 Kasım 2019 Perşembe 11:09

MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT!

Öğrenci Toplulukları Tanıtım GünüÖğrencilerimizin Yoğun Katılımıyla Gerçekleşti

Öğrenci Toplulukları Tanıtım GünüÖğrencilerimizin Yoğun Katılımıyla Gerçekleşti

ADÜ öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen “Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Üye Kabul Günleri” etkinliği, 6 Kasım 2019tarihinde Tralleis Meydanı’nda gerçekleşti.

Topluluk üyelerinin çeşitli etkinliklerlebir araya geldiği ve 52 topluluğunyer aldığı etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr.Osman Selçuk Aldemir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Aydın, Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut,akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.  Öğrenci toplulukları stantlarını gezen Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir topluluklar hakkında bilgi aldı.

MASKENİ TAK, FARKINDALIK YARAT!

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye dair farkındalık yaratmak amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, toplulukların üyeleri ve personelimizle birlikteLÖSEV maskesi takarak, lösemiye dikkat çekti.

Stantlardaki öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof.Dr. Osman Selçuk Aldemir, etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek öğrencilere teşekkür etti.

Demokratik Olarak Topluluk Danışmanı ve Başkanı Temsilcileri Seçildi

Öğrenci Toplulukları Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aydın başkanlığında;  topluluk danışmanları ve başkanları toplantısı, Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Geleceğin Meşalesini Taşıyacak Gençlerin Düşünceleri Çok Önemli

Öğrencilerimizi akademik anlamda, alanlarında yetkin kişiler olarak geleceğe hazırlarken toplumsal rollerin, toplumsal hayatın ve sosyalleşme gibi unsurların önemine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir; “Öğrencilerimizin her birinin sosyal anlamda gelişmiş olarak düşüncülerini saygı çerçevesinde çekinmeden ifade edebilmelerini istiyoruz. Bizim için geleceğin meşalesini taşıyacak gençlerin düşünceleri çok önemli.” sözleri ile öğrencilerin düşüncelerine verdiği önemi dile getirdi.

Topluluklarımızın Varlığını Zenginlik Olarak Görüyoruz

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir; “Sizler Üniversitemizin rengisiniz. Gençlerimizi yarınlara hazırlamak ve onların bireysel gelişimlerine en iyi katkıyı sağlayacak olanakları sunmak, bizim en başta gelen sorumluluklarımızdan biridir. Üniversitelerin gerçek sahiplerinin öğrenciler olduğu bilinciyle hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz tüm faaliyetlerimizde öğrenci odaklı yaklaşımı esas almaktayız. Bu sebeple Topluluklarımızın varlığını zenginlik olarak görüyoruz.” sözleri ile öğrencilere seslendi ve topluluk faaliyetlerini önemseyerek, toplulukların daha aktif çalışmalar yürütebilmeleri için yönetim olarak desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Gençler Bizim Evlalarımız ve Ülkemizin Geleceği

Öğrenci Toplulukları Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, “Yeni faaliyet dönemi başlangıcı hepimize hayırlı olsun. Ülkemiz ve Üniversitemiz için faydalı işleri hep birlikte gerçekleştiriyoruz.” sözleri ile başladığı konuşmasında yeni dönem itibari ile öğrenci toplulukları yönergesinde değişiklik yapıldığını, faaliyete uygun bulunan topluluk sayısının 52 olduğunu belirtti.  Prof. Dr. Aydın, “Üniversitede sadece akademik eğitim vermiyoruz biz gençleri yetiştiriyoruz.  Gençler bizim evlalarımız ve ülkemizin geleceği. Kişi hayata atılırken onun sosyal düşüncesinin yapılanması çok büyük ölçüde üniversite çağlarında olur.  Bu çağ; sadece eğitimin alındığı bir dilim değil, kişilerin topluma hazırlanmasıdır. Bu bakımdan öğrenci toplulukları son derece önem taşıyor. Faaliyetlerimizi titizlikle gerçekleştirerek, herkese eşit olacak şekilde davranmak gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.

Rektör Danışmanımız Hüseyin Turgut, “Bizim her şeyden önce istediğimiz şey varlık sebebimiz olan öğrencilerin yetişkin rollerine hazırlanması. Bunu misyon edinmiş bir yönetimimiz var. Üniversitede öğrenci; sosyalleşmeyi, iş birliğini, dayanışmayı, rekabeti yaşadıkça yetişkin rollerine ve meslek hayatına pozisyon almaya hazırlanıyor. Bu bakış açısıyla yönetimimiz beklenti ve taleplere karşılık vermeye çalışıyor.” dedi.

SKS Daire Başkanı Mehmet Bezci’nin işleyiş hakkında bilgi vererek, öğrencilerin sorularını cevaplandırdığı toplantıda; 2018-2019 öğrenci toplukları etkinliklerinin değerlendirilmesi de yapıldı.

Topluluk başkanları ve danışmanlarının sorunlarını, taleplerini ve planlarını ifade ettiği toplantıda; Öğrenci Kurulu Yürütme Kurulu Başkanlığında danışmanları ve başkanları temsil etmek üzere, demokratik teamüllerle başkan ve danışman temsilcisi seçimi yapıldı. Seçimlerde; Dr. Öğr. Üyesi Emre Erdan topluluk danışmanları temsilcisi,  Rock Metal Topluluğu Başkanı Emre Akar topluluklar başkanı temsilcisi seçildi.

Toplantı, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

etmemiz gerek öğrencilerimizin standında gezerken yaşadığım bir duyguyu size ifade etmek istiyorum hepsi çok heyecanlo çok sevecen çok huzurlu  alla bu hzur ve mutluluğumuzu bozmasın

Üniversite olarak asli görevlerimizin başında şu gelmektedir bize pak şekilde emanet edilen öğrencilerimizi evlatlarımız gibi görerek onları bili ve eğitimle donatrak tekrar ailelerine teslim etmek öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır

sablon-(8)-024.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 258 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim