• Aydın42 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MESUT ÖZAKÇAN : CAN GÜVENLİĞİ ÖNCE GELİR
06 Ağustos 2015 Perşembe 12:13

MESUT ÖZAKÇAN : CAN GÜVENLİĞİ ÖNCE GELİR

Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolü 2 yıl daha uzatıldı.

Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolü 2 yıl daha uzatıldı. Başkan Özakcan, “Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemlidir” dedi.
Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciği Yönetim Kurulu ile birlikte, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’ı makamında ziyaret eden Makine Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Tevfik Demirçalı, Başkan Özakcan’a asansör bakım ve işletme yönetmeliği ile geçen dönem çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Karşılıklı fikir ve bilgi alış-verişinde bulunan oda temsilcileri ve Başkan Özakcan, geçtiğimiz yıl Efeler Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası Aydın Temsilciliği arasında imzalanan asansör bakım protokolünü 2 yıl daha uzatarak, protokolü imzaladılar.
“CAN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNCE GELİR”
Vatandaşların can güvenliğinin her şeyden önce geldiğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Belediyeler, sınırları içerisindeki her asansörün yılda bir kez kanun gereği kontrollerini Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) yetki belgesi olan kuruluşlara yaptırmalıdır. Bu nedenden dolayı Efeler Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrolünü, yönetmelik hükümleri çerçevesinde, geçen dönemde de yaptığımız gibi, önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirmek üzere, akredite Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) A tipi muayene kuruluşu olan Makine Mühendisleri Odası arasında bir protokol imzaladık. Vatandaşlarımızın can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemlidir” dedi.

Başkan Özakcan ayrıca, kat maliklerinin ya da yetki verdikleri bina yöneticilerinin, hem ileride doğabilecek tehlikelerin önüne geçilmesi, can güvenliğinin sağlanması, hem de cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalmamaları açısından gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1157 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim