• Aydın15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp aydın kadir gecesi ve 19 mayıs bayramı açıklaması
19 Mayıs 2020 Salı 08:00

Mhp aydın kadir gecesi ve 19 mayıs bayramı açıklaması

Mhp aydın kadir gecesi ve 19 mayıs bayramı açıklaması
KADİR GECESİ
ATATÜRK'ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
İçinde  Kuran-ı Kerim'i barındıran mübarek Kadir Gecemizi ve Türk Milletimizin Kurtuluş Mücadelesinin ik adımının 101 yılını aynı gün kutluyoruz.
İçinde Kuran-ı Kerim'i barındıran mübarek Kadir Gecesi; dua, şükür, vicdan muhasebesi için büyük bir fırsattır. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Yarın Mahşer Günü’nde birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır.  Beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla mümkün değildir. Bu düşüncelerle Büyük Türk milletimizin, Türk-İslam aleminin ve yürekli efe hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum. 
Aunı zamanda bugün ilk adımın 101. Yılı
Her şey ilk adımla başlar. Adımlar birleşir yürüyüş olur. Yürüyüşler eklemlenir mücadelede buluşur. Mücadeleler hızlanır tarihle birleşir, tarihin sayfalarını mühürler ve an gelir, o tarih Türk diye okunur.  O tarih 19 Mayıs 1919'dur. 19 Mayıs 1919, aklın, asaletin sabrın, milliyetçi şuurun, stratejinin ve bağımsızlık sevdasının ürünüdür. 19 Mayıs, milli dirilişin yürüyüşüdür. 19 Mayıs, zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye yıldırım gibi çarpan Türk’ün kudretli yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var olma kavgasıdır.  Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren müstevlileri İzmir’e kadar kovalayan iradenin eseridir. Bu esere hürmet ve hayranlık duyuyoruz.
Bu esere leke sürdürmemek için biz de Cumhur İttifakı ile geleceğimize ışık tutuyor, 2023’ün güçlü Türkiye’sini 19 Mayıs 1919 ruhuyla sahipleniyor ve kucaklıyoruz. Türk Milleti’nin hali hazırda karşı karşıya kaldığı badireler dikkate alındığında, Cumhur İttifakı temelinde şekillenen tarihi ve milli mutabakat ile yarınlara Türk Gençliği’ni hazırlamak da bizlerin en önemli görevidir. Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile donanmış, endüstri 4.0 disiplininde, bir elinde ilim, diğer elinde ahlak ve erdem olan Türk gençliği ile 1919’dan 2020 yıla kadar geçen 101 yıllık dönem tarihin yeniden uyanışına ve büyük Türk milletinin dirilişine şahitlik etmiş Türk Milletimizi güçlü yarınlara taşıyacaktır.19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun’a çıkan irade hala damarlarımızdadır. Muhtaç olduğumuz kudret ise bu damarlardaki kanda gizlidir. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 101'üncü yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk Milleti’nin ve yürekli efe hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.
Haluk Alıcık
MHP Aydın İl Başkanı
Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim