• Aydın18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa KARACA : İşbirlikçiler Hezimete Uğratıldı
08 Eylül 2015 Salı 02:20

Mustafa KARACA : İşbirlikçiler Hezimete Uğratıldı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Aydın İl Başkanı M. Mustafa KARACA Aydın’ın kurtuluşunun 93’üncü yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Aydın İl Başkanı M. Mustafa KARACA Aydın’ın kurtuluşunun 93’üncü yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Aydın Ülkü Ocakları Başkanı M. Mustafa KARACA mesajında şu görüşlere yer verdi:
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi, Türk Milletinin öz vatanlarında esaret altında yaşamayı reddederek, verdiği büyük mücadelenin adıdır.  Bu azim ve mücadele yurdumuzun her bir köşesinde Milletimizin her bir ferdiyle desteklenmiş, işgalci emperyalist güçler ve yerli işbirlikçileri hezimete uğratılmıştır. 

Milletimiz, bu muazzam ve şanlı mücadelenin bir büyük bir örneğini de 3 yıl 3 ay yunan işgalini yaşamış Efeler Diyarı Aydınımızda sergilenmiştir. Bundan 93 yıl evvel her türlü vahşeti sergilemiş Yunan kuvvetlerine karşı, Efelerimiz büyük bir mücadele vermiş ve Milli Mücadelenin başarıya ulaşmasında büyük pay sahibi olmuşlardır. Samsun’dan yükselen ses Aydın’da en gür şekliyle yankılanmıştır. Aydın, her ferdiyle, her türlü fedakârlığı göstererek kurtuluş mücadelesine destek olmuş ve bu manada sembol bir şehir olmuştur. 
Geride kalan, Karatepe, Gözpınarı, Kanlı Bahçe, Çayyüzü gibi pek çok şehitliğimiz, insanlık dışı Yunan mezalimine ve atalarımızın büyük mücadelesine bugün şehadet etmekte ve mücadele ruhumuzu nesilden nesile aktarmaktadır. 
Bu ruh şüphesiz ki; Yörük Ali Efe, Sökeli Cafer Efe, Demirci Mehmet Efe, Danişmentli İsmail Efe, Tekeli İsmail Efe, Mestan Efe, Durmuş Ali Efe ve Kuva-yı Milliye Hareketi’nin bize armağan ettiği vatan sevgisi ve iman ile yoğrulmuş yüce bir ruhtur. 
Bu ruh, Türk yurdu olan Anadolu’yu ebediyete kadar Öz Vatanımız haline getiren ruhtur.
Bu ruh, Türk Milletinin bugün de içinde bulunduğu çok zorlu süreçten, sabırla, azimle, her türlü ihanete ve saldırıya karşı Milletimizi kurtuluşa eriştirecek ruhtur.

Bugün de bu ruhu tanımayıp birtakım iç ve dış çevrelerin güdümünde vatanımızın ve milletimizin birliğini bozmaya yönelik faaliyetlerde bulunan hayalperestlerin çabaları beyhudedir. Tarihten ders çıkarmayan, şer cephesi amacına ulaşamayacaktır, her türlü hain saldırı Türk milletinin iman dolu yüreğinde boğulacaktır ve tarihin karanlık sayfalarına gömülecektir.
Şer cepheleri ve ihanet odakları şunu bilmelidir ki, bölünecek vatanımız, verilecek bir karış toprağımız, ötekileştirilecek-ayrıştırılacak insanımız, parçalanacak devletimiz asla yoktur ve olmayacaktır.
Böyle bir hayale kapılanlar, Türk adının tarih sahnesine çıktığı ilk günden bugüne yaşanan gelişmeleri iyi okumalı, gittikleri yolun büyük bir hezimete çıkacağının bilincinde olmalıdır.
Geçmişinde sayısız zafer yaşamış, en zor dönemlerde bile esaret altında yaşamaktansa ölümü seçen necip milletimiz, bugün içinde bulunduğu ağır şartlardan mutlaka kurtulacaktır. Hainler bilmelidir ki; dün Malazgirt’te, İstanbul’un Fethi’nde, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de ve Efeler Diyarı Aydın’da var olan milli heyecanın ve şuurun aynısı bugün Ülkücü Hareketin düşünce ve davranışlarında fazlasıyla bulunmaktadır.
Ülkücü Hareket olarak, bizlere emanet olunan kutsal vatanımıza sahip çıkacağımızı, her türlü tehlikeye karşı uyanık olduğumuzu Büyük Türk Millenin bilmesini isteriz.
Bu duygularla 7 Eylül Aydın’ın Kurtuluşunu gururla ve sevinçle kutluyor, Aydınımıza ve Türk Milleti’ne bu haklı gururu ve mutluluğu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tüm şehitlerimizi, Efelerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıralarını şerefle yad ediyorum.
Emanet ettikleri bu mübarek vatanı canımız pahasına son Ocak sönene kadar savunacağımıza ve Türk’ün Sancağını yere düşürmeyeceğimize söz veriyoruz.
Bugün de Vatan savunmasında şehit düşen şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, Milletimize yönelik bölücü, hain terörist saldırıları lanetliyor, Büyük Türk Milletine baş sağlığı diliyorum.
Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 2144 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim