• Aydın6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Savaş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2020 Çarşamba 15:56

Mustafa Savaş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı 

Tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle yazılı Kurtuluş Savaşı’nda, millet olarak verdiğimiz mücadelenin kazanılmasıyla ilan edilen Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın iftiharını hep birlikte yaşıyoruz. Bu mücadelenin neticesinde doğan Cumhuriyet güneşimiz o günden bugüne, vatan topraklarımızı aydınlatmaktadır.

Ecdadımızdan aldığımız güç ve kadim kültürümüzün mirasında ilan edilen Cumhuriyetimiz; ırk, dil, din ayrımı yapmaksızın bugün ortak paydada tüm vatandaşlarımızın hissiyatını oluşturmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu tarihi gün ile istiklal ve istikbal mücadelemizde millet iradesinin her şeyin üstünde olduğu gerçeği tüm dünyaya ilan edilmiştir. Esarete karşı gösterilen mücadele sonucu bağımsızlığımızı kazandığımız kurtuluş destanımız yazılmış; Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde yani milli iradenin temsiliyetinde ilan edilen Cumhuriyet ile bu bağımsızlığımız yeni bir diriliş ile taçlanmıştır.

Cumhuriyetin yılmaz emanetçileri olarak bizler de, bugün dahi devam eden tehdit ile saldırılara karşı aynı azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz. Her türlü zorluğa rağmen, milletimizden aldığımız güçle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıma hedefimizden asla geri durmadık. Büyük bir coşku ve gururla kutlayacağımız Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü için koyduğumuz 2023 hedeflerimizle, ideallerimize her geçen gün daha emin adımlarla ilerliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle, birlik ve beraberliğimizi yapı taşı Cumhuriyetimizin, 97. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve Kurtuluş Savaşı’mızda mücadele eden ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımızı, gazilerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum.

Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun!

       Mustafa Savaş

                                                                                     AK Parti Aydın Milletvekili

TBMM KİT Komisyonu Başkanı

Bu haber toplam 2475 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim