• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özlem ÇERÇİOĞLU : Bugün Özgürlüğün Günüdür
28 Ağustos 2015 Cuma 20:44

Özlem ÇERÇİOĞLU : Bugün Özgürlüğün Günüdür

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU; 30 Ağustos 1922, Türk ulusunun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olmuştur. Büyük Zafer, özgürlüğün günüdür dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU; 30 Ağustos 1922, Türk ulusunun bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olmuştur. Büyük Zafer, özgürlüğün günüdür dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU; Türk Milleti’nin yokluklar içinde ve yıllarca sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinin destansı zaferi, yurdumuzu zapt etmeye yönelik emellere verilmiş kesin bir yanıttır.
           Bu şanlı zafer, Türk Milleti’nin esareti kabul etmeyen iradesi ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün muhteşem askeri dehasının bir kanıtıdır. 
           Özellikle bugün, çevremizdeki ülkelerde yaşanan acılara şahit olurken;Türk Milleti olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin mirasına sahip çıkmanın önemini bir kez daha idrak ediyoruz. 
          Bağımsızlık ateşinin coşkuyla yandığı kentlerimizden biridir Aydın. 7 Eylül 1922’de kurtarılan Aydın, Kurtuluş Savaşı’nda iki kez işgal edilip, iki kez kurtarılan tek kent olma özelliğini taşıyor. 30 Ağustos’un bizim için bambaşka bir anlamı vardır. 30 Ağustos, Aydın’ın düşman işgalinden kurtulduğu 7 Eylül tarihinin şanlı müjdeleyicisidir.
          Biz Efe torunları için bağımsızlık, dedelerimizin, atalarımızın kanı, canı demek. Bizim  bağımsızlıktan anladığımızı Sökeli Cafer Efe’miz öylesine güzel anlatmış ki, 93 yıl sonra Efe torunları olarak tüm kalbimizle Sökeli Cafer Efe’nin  sözlerini haykırıyoruz, “Türk, hayat saltanatından vazgeçer, hürriyet sevdasından vazgeçmez”  
        Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O'nun silah arkadaşları, Aydın'ın kahraman Efeleri ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum dedi.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1471 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim