• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özlem Çerçioğlu Kemer Spor Tesisi'nin Temelini Attı...
06 Ekim 2016 Perşembe 19:04

Özlem Çerçioğlu Kemer Spor Tesisi'nin Temelini Attı...

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Tarafından, Merkez Kemer Mahallesinde Yapılacak Olan Atatürk Spor Tesisinin Temeline İlk Harç Törenle Atıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Tarafından, Merkez Kemer Mahallesinde Yapılacak Olan Atatürk Spor Tesisinin Temeline İlk Harç Törenle Atıldı.

 

Açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra, Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Bozdoğan Belediye Başkanı Salih Tümer Apaydın, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Karpuzlu Belediye Başkanı  Tuğrul Ozan, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU yapmış olduğu konuşmada şunlara değindi;

 

Temel Atma Törenimize Hoşgeldiniz

Sayın il başkanım, çok değerli belediye başkanlarımız, büyükşehir belediye meclis üyelerimiz,  il kadın kolları başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri, oda başkanlarımız, değerli muhtarlarım, değerli Aydınlılar, değerli basın mensupları temel atma törenimize hoşgeldiniz. hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

 

Sözlerimizi Bir Bir Gerçekleştiriyoruz

Bugün burada sizlerle beraber Aydın'ımıza kazandırmayı planladığımız dev bir yatırımın temel atmasını gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerde sizlere söz vermiştik. Mutlaka ve mutlaka bu projeyi gerçekleştireceğimize. Bugün inşallah bunu sizlerle gerçekleştireceğiz. Seçimlerde Didim'den Buharkent'e kadar söz verdiğimiz yatırımların açılışlarını ve temel atma törenlerini sizlerle beraber bir bir gerçekleştiriyoruz. Bu bizim için çok büyük bir mutluluk ve bununla gurur duyuyoruz. Sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz.

 

19 Milyon Liralık Yatırımımızın Temellerini Atıyoruz

Atatürk Spor Tesisimiz Aydın'ımızın yıllardır beklediği çok önemli bir yatırım. Bizim için gençler çok önemli. Çünkü onlar bizim geleceğimiz. Aydın'da gençlerimizin ve çocuklarımızın yararlanabileceği donanımlı bir spor tesisini mutlaka yapacağız dedik. Tesisimizin bugün temelini atacak 10 ay sonra yine burada birlikte sizinle açılışını gerçekleştireceğiz. Bu eser 19 Milyon 685 Bin Tl ye mal olacak ve Atatürk Spor Tesisimizin 21 Bin 500 m2 alanda inşaatı devam ediyor. İçerisinde açık ve kapalı olmak üzere iki tane olimpik yüzme havuzu, gerçekten Aydın'ımızın böyle bir tesise ihtiyacı var. Halkımızın kullanacağı gençlerimizin kullanacağı, çocuklarımızın kullanacağı kapalı yüzme havuzumuz maalesef yoktu. Yine tenis kortları, bu mahallede yaşayan vatandaşlarımızın çocukları gelerek burada gönlünce spor yapabilecekler. Tenis kortlarının yanı sıra kafeteryalar ve en önemlisi de termal sağlık tesisi 6000 m2. Süt terapisi, fizyoterapi merkezi, ayrıca Aydın'da yaşayan engelli çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın faydalanabileceği rehabilitasyon havuzları bulunacak. 2000 m2 likte dev bir seyir terası planlıyoruz.

 

Türkiye'nin Altyapısını Aydın'a İnşa Ediyoruz

Tabi ki bunlarla biz yetinmeyeceğiz çok daha fazlasını güzel Aydın'ımıza kazandıracağız. Göreceksiniz bu tesiste birçok Aydınlı şampiyon çocuklarımızın ilk alt yapısını çalışma yaptığı bir tesis olacak. Sadece spor değil burada yapacakları tesis tüm aklınıza gelen faaliyetler olacak. Şunu söylemek istiyorum Aydın'dan biz Türkiye şampiyonları çıkartacağız biz bu tesiste. O da yetmez dünya şampiyonları çıkacak. Yeter ki Türk gençliğine biz alt yapıyı hazırlayalım. Çünkü bizim eksiğimiz bu işte Aydın'ın bir alt yapı eksiğini de tamamlayacağız.

 

Boş Lafa İtibarımız Yok

Değerli Aydınlılar inanın hiç boş zamanımız yok biz boş lafa dedikodulara hiç bir zaman itibar etmedik. Çünkü bizim boş lafla işimiz yok. Bizim bir tek sevdamız var o sevdanın adı da Aydın. Bizim Aydın gücümüz Aydın gücümüzü de halktan alıyoruz. Yaptığımız eserler ortada sizler zaten bunu her zaman görüyorsunuz. Aydın her şeye layıktır. Tüm güzellikler Aydın'ımıza yakışır. Fakat şöyle bir şey var. Aydın'da biz bir eser inşa etmeye başlıyoruz. Kazmayı vuruyoruz bismillah malum kişiler başlıyor gıybet etmeye yok efendim ne gereği varmış, yok efendim büyük olmuş, yok efendim küçük olmuş, yok efendim ucuz olmuş, yok efendim pahalı olmuş. Bunların işleri güçleri gıybet bunlar bu malum kişiler hiçbir şey yapmıyor. Sevgili Aydınlılar yapmadıkları gibi yapana da engel olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Biz büyükşehir olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz çalışmaya da devam edeceğiz. Eserlerimiz tek tek ortada bugünde yeni bir eserimizin temelini atacağız.

 

Taş Üstüne Taş Koyandan Allah Razı Olsun

Geçen gün sizlerle beraber 15 Temmuz Demokrasi Kavşağımızın açılışını gerçekleştirdik. Fakat malum kişiler sürekli olarak yaptığımız hizmetlere karşı bir rahatsızlık, bir karın ağrısı ve sürekli eleştiride bulundular. Çünkü kendileri hiç bir iş yapmıyor yapana da sürekli engel çıkartıyorlar. Bakın değerli Aydınlılar biz 2 yıl içinde 787 km yol yaptık. Bunlar 14 yıl içinde 7 km lik yolu bitiremediler. Aydın'da kim taş üstüne taş koyuyorsa ondan Allah razı olsun. Ama bunların işi yok gücü yok yapana engel olma kardeşim bırak Aydın halkı hizmet alsın. Şimdi bunlara soruyorum buradan sizin önünüzden değerli basın mensupları otobanın devamı ne olacak, neden Buharkent'e neden Denizli'ye kadar gitmiyor? 14 yıldır neden yapmadınız? Sebebi ne? Köşk'te yaşayan vatandaşlarımız, Sultanhisar'da yaşan, Nazilli, Kuyucak, Buharkent'te yaşayan vatandaşlarımız neden bu hizmeti alamıyorlar? Buna cevap bekliyorum. 14 yıldır denizliye bu otoban neden yapılmadı? Bu kadar basit. Bizim yaptığımız köprülü kavşağa devamlı eleştiri yok kazığı çok olmuş, yok kazığı az olmuş. Bu işlerle uğraşma sen kazık işleriyle.

 

Köprüye Nazar Boncuğu Asın

Buradan fen işleri daire başkanına sesleniyorum. Köprüye hemen kocaman bir nazar boncuğu as. Allah kem gözlerden bizi korusun. Bunların nazarından Aydın'ımıza bir şey olacak diye vallahi çekiniyorum onun için kocaman as o nazar boncuğunu. Diyorum ki nazar etme ne olur, çalış seninde olur. Haksız mıyım değerli Aydınlılar. Nazar etmeyin çalışın çalışın çalışın. Halk ister büyük şehir yapar sloganımızda bu. Siz isteyeceksiniz, biz yapacağız bu kadar basit nokta. Değerli Aydınlılar sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum. Benden sonra sayın vekilimiz de konuşacak temel atma törenine katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Minnet duygularımı ifade ediyorum. Sevgiyle saygıyla tekrar selamlıyorum. Allah'a emanet olun. Sağ olun var olun.

Haber / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

bld_1231.jpg5-001.jpg9-002.jpg10-001.jpg

Bu haber toplam 1221 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim