• Aydın19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
RIFAT HİSARCIKLIOĞLU : AYDIN’A HAVAALANI ŞART
02 Eylül 2015 Çarşamba 17:32

RIFAT HİSARCIKLIOĞLU : AYDIN’A HAVAALANI ŞART

Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya’nın cenazesine katılmak üzere Aydın’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aydın ekonomisi ve havaalanı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya’nın cenazesine katılmak üzere Aydın’a gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aydın ekonomisi ve havaalanı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 
Aydın’da yıllardır özlemi çekilen ve şu an uçuş okulu olarak faaliyet gösteren Çıldır Havaalanı’na uçak ile iniş yaparak intikal eden TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Aydın’a havaalanı şart, 1 milyonun üzerinde nüfusa sahip büyükşehir statüsündeki Aydın’da havaalanı olmaması büyük bir eksiklik. Ticaret, sanayi, turizm, tarım, enerji ve eğitim kenti olan Aydınımızda tüm bu alanlarda gelişme sağlanabilmesi için Çıldır Havaalanı’nın en kısa sürede YOLCU TAŞIMACILIĞINA AÇILMASI GEREKTİĞİNİ  düşünüyorum.” dedi. Çıldır Havaalanı yetkililerinden teknik bilgiler alan Hisarcıklıoğlu, “Zaten neredeyse hazır bir havaalanı mevcut” diye konuştu. 
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken arasında havaalanı konusu konuşulurken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu AYTO Başkanı Ülken’e “En kısa sürede birlikte Ulaştırma Bakanına ziyarete gidelim.” dedi.
AYTO Başkanı Hakan Ülken ve Aydın Sanayi Odası Başkanı (AYSO) M. Yunus Şahin ile son dönemde Aydın ihracatındaki düşüş, Aydın’ın potansiyelleri ve sosyo ekonomik gelişmişlikleri ile ilgili konuştukları ortamda Aydın Valisi Erol Ayyıldız ise “Devlet olarak yatırımcının her şekilde arkasındayız.” dedi.
AYTO Başkanı Ülken, “Hepimizi derinden üzen Reşat Başkanın cenazesi nedeniyle Aydınımıza gelerek acımızı hafifleten TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyorum. Dilimizde tüy bitmesine sebep ve dilimize pelesenk olan Aydın Çıldır Havaalanı’nın yolcu taşımacılığına açılması konusundaki söylemlerimiz, baskılarımız ve takiplerimiz hız kesmeden devam edecektir. Bu konuda TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’nun da bize vermiş olduğu destekten dolayı Odam ve ilim adına ziyadesiyle memnunum. Ülkedeki siyasi belirsizlik biter bitmez Sayın Başkanımla Ulaştırma Bakanımızı ve tüm siyasi erk nezdinde gerekli çabayı sarf edeceğiz.” dedi.     

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim