• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SARI CİVCİVLERİN SAYISI ARTIRILACAK
09 Ekim 2018 Salı 16:38

SARI CİVCİVLERİN SAYISI ARTIRILACAK

Ümmet AKIN Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı.

Ümmet AKIN Söke ziyaretinde beş maddelik toplu ulaşım çözüm planını anlattı.

Toplu Ulaşım Ticari Bir Faaliyet Değil Sosyal Hizmettir

Toplu ulaşım Belediyelerin vermesi gereken en önemli hizmetlerin başında gelmektedir. Aydın gibi dağınık yerleşime sahip bir ilde bu hizmet çok geç kalmış ve yüzeysel bir bakış açısıyla çözülmeye çalışılmaktadır. Meseleye ticari bakıp ana güzergahlarda 3-5 sefer yaparak toplu ulaşımı çözemezsiniz. Bizim dönemimizde hiç bir mesele şimdiki gibi sığ ve yüzeysel çözümlerle geçiştirilmeyecek ve tüm meseleler sistem yaklaşımı ile bütüncül planlamayla çözülecektir.

Minibüsçüler de Sisteme Dahil Edilerek Sarı Civcivlerin Karına Ortak Edilecektir

Toplu ulaşımın erişmediği hiç bir köy kalmayacak. Köy ana arterlerinde sarı civcivler hizmet ederken minibüsçüler sisteme dahil edilerek entegre bir ring sistemi kurulup hem toplu ulaşım çözülürken hem kazanç paylaşılacak böylece ne vatandaş ne de minibüs esnafı mağdur edilmeyecektir.

Toplu Ulaşımın Planlanmadığı Hiçbir Yerleşim Yeri Kalmayacak

Bir köye hizmet verip başka bir köyü ihmal edemezsiniz. Biz her vatandaşımıza hizmetle mükellefiz. Madem yeni yasayla tüm sınırlar büyükşehir sorumluluk alanı oldu dolayısıyla tüm alana hizmet vermek zorundayız. Biz sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet edeceğiz sosyal belediyecilik sadece yoksula düşküne yardım etmek değil, topluma ait tüm meseleleri bir aile şefkati ile çözmektir.

Sarı Civcivler Sadece Yaşlılara Değil Öğrencilere De Bedava Olacak

Her yerde eğitim eğitim diyoruz eğitime giden tüm yolları ardına kadar açmalı, eğitimin önündeki tüm engelleri kaldırmalıyız. Köydeki amcam evladını okula nasıl göndereceğim diye düşünmeyecek. O bizim meselemiz halkımıza bu kadarcık da dokunmazsak burada durmamızın bir anlamı yok.

Yollar Genişletilip Refüjler Sarı Civcivler İçin Ekspres Şeritlere Dönüştürülecek

 Toplu ulaşımın en önemli unsuru olan sarı civcivlerin trafik problemi oluşturmaması için tedbirler alacağız. Tıpkı İstanbul’daki metrobüs güzergahı gibi sarı civcivler için ekspres güzergahlar oluşturup toplu ulaşımı hızlı hale getirip halkı toplu ulaşım kullanmaya özendireceğiz. Trafik probleminin en önemli çözümü toplu ulaşımdır. Ne kadar alt yapı yaparsanız yapın bir şehirde toplu ulaşım doğru çalışmazsa siz o kentte trafik sorununu çözemezsiniz insanların toplu ulaşımı kullanması için bu hizmetin sadece ekonomik olması yetmez aynı zamanda hızlı ve konforlu olması gerekir. Biz bu koşulları sağlayacak bir sistem kuracağız.

Haber : Merve GÜLMEZ

_10b6305.jpgd67a6610.jpgo6i0ux0.jpgtusside-metroubus-news-gorsel.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim