• Aydın20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SAVAŞ, MENDERES'İN İDAMINA YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI
16 Eylül 2019 Pazartesi 11:36

SAVAŞ, MENDERES'İN İDAMINA YÖNELİK AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa SAVAŞ Adnan MENDERES'in idamının yıldönümüne yönelik açıklama yaptı.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa SAVAŞ Adnan MENDERES'in idamının yıldönümüne yönelik açıklama yaptı.

Demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın şehit edilmelerinin üzerinden geçen 58 yıl.

Millet iradesinin, tüm iradelerin üzerinde bir güç olduğunu canları pahasına korkusuzca haykıran ve bu iradeyle isimlerini tarihin silinmeyen sayfalarına kazıyarak işleyen kahramanlarımız.

Aziz şehitlerimiz 'Yeter artık söz milletin' diyerek gelecek nesillerimize miras niteliğinde bir emaneti bırakırken, bu çağrısıyla demokrasi düşmanlarının millet iradesini yok saymalarına engel olmuşlardır.

Onlarca yıl sonra, bu büyük emanete halel getirmek için girişimlerde bulunan demokrasi düşmanları 15 Temmuz gecesi bir kez daha millet iradesini hedef almışlarsa da, bu girişimleri eşsiz bir direnişle engellenmiştir.

Bilinmelidir ki darbeciler bugün ve gelecekte nasıl lanetlenerek hatırlanıyor ve hatırlanacaksa, vatan, bayrak, istiklal, istikbal mücadelemizdeki korkusuz şehitlerimiz de rahmetle ve minnetle anılmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan olmak üzere bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle, bu uğurda mücadele veren kahraman gazilerimizi saygıyla ve şükranla anıyor, millet iradesini yok sayan darbecileri de binlerce kez lanetliyorum.

TBMM KİT Komisyonu Başkanı

AK Parti Aydın Milletvekili

Mustafa SAVAŞ

savas.jpg

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 259 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim