• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali AYTO’da – Serbest Bölgeler Konuşuldu
13 Temmuz 2016 Çarşamba 14:27

Vali AYTO’da – Serbest Bölgeler Konuşuldu

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken ve Yönetim Kurulu Üyelerini AYTO’da ziyaret etti.

Aydın Valisi Aydın Ticaret Odası'nı Ziyaret Etti

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken ve  Yönetim Kurulu Üyelerini AYTO’da ziyaret etti. Ziyarette AYTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Fatih Erkul, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Ergün Evran, Yönetim Kurulu Üyeleri Sertuğ Yakan, Nuri Tuncal, Şenol Bakış ve Genel Sekreter İlknur Kabasakal hazır bulundular. 
Serbest Bölgeler Konuşuldu. 

Selbest Bölge Konuşuldu
10 Ekim 2014 tarihinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımı ile gerçekleşen 1. Aydın Ekonomi Zirvesi’nde gündeme getirdiği Serbest Sağlık Bölgesi ile ilgili konuşan AYTO Başkanı Hakan Ülken, “  Serbest Sağlık Bölgesi ve Gıda Serbest Bölgesi Aydın’ın ekonomik gelişimi açısından elzem yatırımlardır. Bizler her platformda Aydın’ın taleplerini dile getirdik. Serbest Sağlık Bölgesi de bunlardan biriydi. Serbest Sağlık Bölgesi konusundaki uzmanlığınız Aydın için büyük bir şans.”dedi. 

Vali Fizibilite Yaptıracağını Söyledi
Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak ise serbest sağlık bölgesi mevzuat çalışmalarında görev aldığını belirterek Aydın Serbest Bölgesi ile ilgili bir fizibilite çalışması yaptıracağını söyledi. 
AYTO Başkanı Ülken, Serbest Sağlık Bölgesi, Gıda Serbest Bölgesi ve Aydın Çıldır Hava Limanı’nın yolcu taşımacılığına açılması halinde Aydın için ciddi bir kazanım olacağını, aynı şekilde bölge yüksek hızlı trenin hayata geçmesinin fark yaratacağını söyledi. 

Vali Memnuniyetini İletti
Aydın’da yapılacak çalışmalara birlikte mesai vereceklerini ifade eden Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, AYTO Başkanı Hakan Ülken’e ve AYTO Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek ziyaretten memnuniyetini dile getirdi. 
Üyelerimiz İle Sürekli İstişare Halindeyiz 
Ziyarette, Aydın Ticaret Odası olarak üyelerle sürekli istişare halinde olduklarını belirten AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Biz bu yıl ilk defa gerçekleştirilen bir uygulama ile üyelerimizle genişletilmiş meslek komite toplantıları yaptık. Örneğin inşaat sektörüne yönelik gerçekleştirdiğimiz toplantıya üyelerimizin yanı sıra kamu erkinden sektörle ilgili kurumların müdürlerini de davet ettik. Davet ettiğimiz her toplantıya kamu müdürlerimiz katıldılar. Önceki Valimiz Sn. Erol Ayyıldız’da müsait olduğu günlerde bizimle oldu. Biz kamu müdürlerimizden razıyız, Allah’da onlardan razı olsun” diye konuştu. Aydın Ticaret Odası’nın diğer faaliyetleri hakkında da bilgi veren AYTO Başkanı Hakan Ülken, en önemli projelerden birinin “AYTO Uçuruyor” olduğunu ifade ederek AYTO Üyelerinin sektörel fuarlara hava yolu ile ücretsiz ziyaret ettirildiğini, AYTO üyelerinin ticari anlamda iyi kazanımlar elde ettiğini ifade etti.

valiaytoziyaret668289.jpgvaliziyaret-1.jpgvaliziyaret-2.jpgvaliziyaret-3.jpg

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim