• Aydın28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VALİ EROL AYYILDIZ’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI
22 Temmuz 2015 Çarşamba 20:55

VALİ EROL AYYILDIZ’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Aydın Valisi Erol Ayyıldız 24 Temmuz Basım Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajında;

Aydın Valisi Erol Ayyıldız 24 Temmuz Basım Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajında;

Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı tarihtir. Bu tarihte gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve sansür, ağır suçlardan biri sayılmıştır. Bu nedenle bugün "Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Basın, iletişimin temel taşlarından ve demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlarından biri olarak, bireylerin gerçekleri öğrenmesinde ve düşüncelerini ifade etmesinde de etkili bir araçtır.

 

Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber verme, olumsuzlukları sorgulama, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturma, toplumu aydınlatma işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmeli, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel yaşama, gizlilik alanına saygı göstermeli, doğru olmayan haberlerden kaçınmalıdır.

Basın ilkelerini de ortaya koyan Atatürk'ün; "Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür..." sözü de basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Milletimize hizmet etmek için mesai mefhumu tanımayan, fedakâr ve cefakâr tüm basın çalışanlarının; "Basın Bayramını" kutlar, sevdikleriyle beraber daha nice bayramlara, güzel günlere sağlık, afiyet içinde ulaşmalarını, Milletimize daha uzun yıllar hizmet etmelerini dilerim dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1189 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim