• Aydın27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapımcı Hamit Şahin Aydın'a İlyas Salman'ı Getiriyor...
09 Ekim 2016 Pazar 21:20

Yapımcı Hamit Şahin Aydın'a İlyas Salman'ı Getiriyor...

Yapımcı Hamit Şahin Aydın'da Çekeceği "Yol Buysa Yolcu Benim" Kısa Filminde İlyas Salman'a Rol Vereceğini ve Daha Fazlasını AydınÖzel'e Anlattı.

ADA Film'in yapımcılığını üstlendiği filmde, Yönetmen Hamit Şahin, Senaristliğini kendisinin yaptığı Aydın'da Çekeceği Kısa Filminde İlyas Salman'a Rol Vereceğini ve Daha Fazlasını AydınÖzel'e Anlattı.

 

Hamit Şahin : Tanıtım Yemeği Yapacağız

24 Ekimde çekimlerine başlayacağımız yeni bir projemiz var. Aydın ve bazı ilçelerinde çekim yapacağız. Tanıtım kapsamında oyuncularımız da katılacağı bir yemek gecemiz olacak.

 

Hamit Şahin : "Yol Buysa Yolcu Benim"

İlyas Salman, Orhan Aydın, Neslihan Acar bir kaç tanede sürpriz isimler var. Filmin ismi "yol buysa yolcu benim". Dram filmi olacak. 80 li yıllardan 90 yılların başına kadar kaybolmuş bir evladın hikayesi. Evladın hikayesi de aile dramı olarak görücüye çıkacak. Açıkçası ülkenin de herkesinde bildiği bir Berfu Ana vardır. Son zamanlarda 105 yaşın vefat etti. Berfu Anayı anlatan bir film. Tabi Berfu Ana vefat etti ama çocuğunu göremedi. Güzel üstadlar var. 25'in sabahında motor diyeceğiz. Proje üzerinde çok çalıştık. Başarılı bir çalışma olacağını düşünüyoruz.

 

Hamit Şahin : 15 Günde Çekimleri Bitirmeyi Planlıyoruz

Çekimleri 15 günde falan bitirmeyi hedefliyoruz. Tabi duruma göre 2-3 gün sarkabilir. Hava koşullarından veya başka sebeplerden dolayı. Koçarlı, Bağarası, Paşa Yaylası gibi pek çok yerde çekimlerimiz olacak.  Filmi önce Avrupaya göndereceğiz ancak Türkiye'de de yayınlanacak. Kasımın sonu gibi yayınlamayı düşünüyoruz. Çok hızlı hareket edeceğiz. Müziğimizi falan hazırladık. Hızlı hareket edip kasımın sonunda filmi yayınlamayı planlıyoruz.

 

Hamit Şahin : 11 Yıl Boyunca Amcasını Babası Sanıyor

Senaryo bir köy ortamında geçiyor. Köy ortamında bir evladın yok oluşu herkesi etkiliyor. Amcasını da tutun, kapı komşusunu da tutun, her gün trenle yolculuk yaptığı halde içindeki insanları bile etkiliyor. Burada çok önemli iki konu daha var inşallah içten içe onu da başarırız. Bir çoban köpeğinin hikayesi çok ağırdır. Artı sürünün içerisinde çok güzel bir keçinin haykırışı var ilk defa. Şuan onları da eğitiyoruz ama inşallah onu da başarırız. Çok dram var. Köyün delisi var; çok mantıklı bir deli, çok güzel bir deli. Sürekli duvarlara taşlara yazan bir adam. Bir evlat var ki  yıldır amcasını babası biliyor. Evde babasının resmi yok çocuk sormasın diye. 11 yıl boyunca bu çocuk amcasını babası biliyor. En son sözün bittiği yer oluyor. Öyle bir şey soruyor ki annesine herkesin kardeşim bu çocuk bunu da mı soracaktı dediği bir soru. O anda artık her şey kopuyor ve boş bir mezarda artık çocuğa baban budur deniliyor.

 

Hamit Şahin : Sanatçının Ufağı Büyüğü Olmaz

İlyas Salman'ı bilmiyorum ama Neslihan hanım ve sürpriz isimlerimiz ilk defa geliyorlar. Bu da tabi ki Aydın'ımızın tanıtımı için güzel bir şey olacak. Sanatçını ufağı büyüğü olmaz. Sanatçının bir ile gitmesi, bir ilde bulunması bir il için güzel bir gelecektir. Güzel bir sergilemedir. Konaklamayı Aydın da düşünüyoruz. Aydın'ın bir iki ürününü tanıtmayı da düşünüyoruz yetkililerde yardımcı olursa güzel olur.

 

Haber - Röportaj / Fotoğraf : Emrullah TURGUT

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim