• Aydın14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI KAZANANLARI MADALYALARINI ALDI
25 Ocak 2020 Cumartesi 19:09

ZEYTİNYAĞI KALİTE YARIŞMASI KAZANANLARI MADALYALARINI ALDI

Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tarafından 8. Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarı kapsamında ilk kez düzenlenen zeytinyağı kalite yarışması ödül töreni fuar alanında gerçekleştirildi.

Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tarafından 8. Uluslararası Tarım Gıda ve Hayvancılık fuarı kapsamında ilk kez düzenlenen zeytinyağı kalite yarışması ödül töreni fuar alanında gerçekleştirildi.

Zeytinyağı kalite yarışması ödül törenine Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar, İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Kosgeb Aydın Müdürü Sadullah Dülger, Büyük Menderes Platformu Başkanı İbrahim Ayvazoğlu, yarışmaya katılım sağlayan firmalar ile fuar ziyaretçileri katıldı.

Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Başkanı Yusuf Küçük, Aydın Ticaret Borsası girişimleriyle 12 yıl önce kurulan Aydın Ticaret Borsası Tadım Panelinin çalışmaları devam etmektedir. Yarışma ile amacımız zeytinyağlarımızın kalitesini daha da yukarıya taşımaktır. Hafif ve güçlü olarak iki kategoride  ilk kez düzenlenen yarışmaya  katılım sağlayan firmalar ve yarışmada emeği geçen Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli uzmanlarına teşekkür etti.

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar, 8. Uluslararası Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında ilk kez düzenlenen zeytinyağı kalite yarışması ile amacımız ilimiz zeytinyağı markalarının artmasına ve  zeytinyağı pazar payının artmasına katkı sağlamaktır. Yarışmaya 25 üretici ve firma katılım sağlamıştır. Yarışmaya katılım sağlaya firmalarımıza ve  Aydın Ticaret Borsası Tadım Panelimize teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı. 

Yapılan konuşmaların ardından yarışmaya katılan tüm firmalara katılım belgesi takdim edilerek, Bronz, gümüş ve altın madalyalar  hafif ve güçlü kategorisinde dereceye girenlere takdim edildi. 

Madalya  almaya hak kazanan firmalar ise şu şekilde açıklandı

Bronz hafif kategorisi kazananı 13 nolu numune ile başvuru yapan Pınar Saygın

Bronz güçlü kategorisi kazananı 7 nolu numune ile başvuru yapan Hüseyin Kaba

Gümüş Hafif kategorisi kazananı 3 nolu umune ile başvuru yapan Oliva Gıda San. Tic. Ltd.Şti.

Gümüş güçlü kategorisi kazananı 10 nolu numune ile başvuru yapan Zetay Tar.Ür.A.Ş.

Altın Hafif Kategorisi kazananı 23 nolu numune ile başvuru yapan Küp Yağ A.Ş.

Altın Güçlü kategorisi kazananı 16 nolu numune ile başvuru yapan Gıdatay Gıda ve Tar. A.Ş

sablon-352-208.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 196 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim