• Aydın16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDIN TİCARET BORSASI YÖREX'DE
23 Ekim 2019 Çarşamba 15:00

AYDIN TİCARET BORSASI YÖREX'DE

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle, bu yıl 10.siu düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Expo Center'de T.C.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.R

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle, bu yıl 10.siu düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Expo Center'de T.C.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle hazırlanan Aydın ili standını,T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.RifatHisarcıklıoğluziyarette bulunarak, yöresel ürünlerin tadına baktılar.  T.C.Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve  TOBB Başkanı M.RifatHisarcıklıoğlu'naAydın Ticaret Borsası tarafından Aydın'ın coğrafi işaretleri ürünleri Aydın Kestanesinden imal edilmiş Kestane Şekeri, Aydın İnciri  ve  Coğrafi işaret başvuru sürecinde olan Aydın Memecik Zeytinyağı hediye edildi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur;YörexYöresel Ürünler Fuarı, üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan ürünlerin  tanıtılmasına katkı sağlayarak, unutulmasını önlemek amacıyla düzenlenen bir fuardır. "Sizi Oraların Nesi Meşhur" temasıyla bu yıl 10.su düzenlenen Yörex Yöresel Ürünler Fuarında, Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle,Aydın Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Odası ve Nazilli Ticaret Borsası ile  ortak standımızda  tanıtımımızı gerçekleştiriyoruz.  Ortak standımızda Aydın Ticaret Borsası olarak,Aydın Kestanesinden üretilen kestane şekeri, Aydın İnciri, Aydın Memecik Zeytini, Yamalak Sarısı,  Aydın Memecik Zeytinyağı, Aydın Çam Fıstığı (Künar), Mısır, Pamuk,  Zeytinyağlı Sabun, incir reçeli ve incir tatlısı  tanıtımını yapıyoruz. Ayrıca Aydın denince ürünlerimiz ile birlikte akıllara gelen Efelerimiz tarafından yapılan görsel sunum ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi ile izleniyor. Yörex  Yöresel  Ürünler Fuarına  her yıl katılım sağlayan Borsamız adına, Antalya  Ticaret Borsası ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İfadelerine yer verdi.

YörexYöresel Ürünler Fuarına, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen, Meclis Üyesi Ali Çevik, Mustafa Akdam ve Adem Türkmen ile Genel Sekreter Neslihan Duymaz katılım sağladı.

Fuar 27 Ekim Pazar gününe kadar  Antalya Expo Center'de ziyaretçilerini ağırlayacak

sablon-135.jpg

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 273 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim