• Aydın11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAYVAN FUARI İLK MEYVELERİNİ VERİYOR
08 Kasım 2016 Salı 20:09

HAYVAN FUARI İLK MEYVELERİNİ VERİYOR

Aydın’da Saanen ve Alpin cinsi keçi yetiştirmek ve süt üretim çiftliği konusunda yatırım yapmak için Kuşadası Canlı Hayvan Fuarını ziyaret eden Ürdünlü iki yatırımcı Çine’ye geldi.

Aydın’da Saanen ve Alpin cinsi keçi yetiştirmek ve süt üretim çiftliği konusunda yatırım yapmak için Kuşadası Canlı Hayvan Fuarını ziyaret eden Ürdünlü iki yatırımcı Çine’ye geldi.

            Karaköse Danışmanlık’ın sahibi Altuğ Karaköse ile Kuşadası Canlı Hayvan Fuarında  görüşen yatırımcılar, Altuğ Karaköse’den;  bu işin profesyonel ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için sadece danışman şirketinin yeterli olmadığının, yerel yönetim ile İlçe Tarım Müdürlüğü ve profesyonel kişiler ile görüşüldükten sonra yapılmasının uygun olacağı görüşünü aldılar.

Bu işin alt yapısının 10 yıldır Çine Belediyesi ve ADÜ Çine Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile yapıldığının, hatta bu konuda şenliklerin düzenlendiğinin bilgisini de alan ve randevu talep eden Ürdünlü yatırımcılar Ali A.Rauad ve Akailla Investment’i kabul eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer; bu girişimden çok mutlu olduklarını dile getirdi.

            Çine Tarım İlçe Müdürü Mustafa Ağaran, Aydın İl Tarım Şube Müdürü Aydın Tari, Eski Bakanlardan Atilla Koç’un Danışmanı Rüstem Yüksel,  ADÜ Çine MYO Müdürü Okan Atay, Karaköse Danışmanlık’ın sahibi Altuğ Karaköse’nin de eşlik ettiği görüşme olumlu geçti.

            Çine’de yatırım yapacak tarıma elverişli olmayan marjinal arazi arayan Ürdünlü yatırımcılar, bölgede yatırıma uygun arazi talebinde bulundular.

            Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer; İlçemizde bu tür marjinal arazilerin olduğunu, yatırımcılara her türlü yardımı sağlayacaklarını belirterek, fizibilite çalışmalarını hemen başladıklarını belirtti.

            Aydın’da 3-4 gün boyunca kalacak olan Ürdünlü iki yatırımcının  Ali A.Rauad ve Akailla Investment’in Çine’de Saanen ve Alpin cinsi keçi yetiştiriciliği ve süt üretimi üzerine çiftlik kurup yatırım yapması bekleniyor. 

unnamed-(13)-002.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1707 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim