• Aydın25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
9 Firmanın Sanayi Sicil Belgesi İptal Edildi
15 Temmuz 2016 Cuma 12:33

9 Firmanın Sanayi Sicil Belgesi İptal Edildi

Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa GÖRGÜLÜ Başkanlığında yapılan Haziran ayı çalışmaları açıklanmıştır.

Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa GÖRGÜLÜ Başkanlığında yapılan Haziran ayı çalışmaları açıklanmıştır.

A. Kuruluş İzinleri ve Belgelendirme İşlemleri

Haziran ayı içerisinde 6948 sayılı Kanun kapsamında 29 firmaya yeni Sanayi Sicil Belgesi düzenlenmiş, 9 firma faaliyetine son vermesi nedeniyle Sanayi Sicil Belgesi iptal edilmiştir. Haziran ayı sonu itibariyle toplam 1554 adet firmaya Sanayi Sicil Belgesi verilmiştir.

B.  Piyasa Gözetimi ve Denetimi (PGD) Çalışmaları

Haziran ayı içerisinde 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun kapsamında, 15 ayrı işyerinde 94 adet ürün için piyasa gözetimi ve denetimi yapılmıştır. 1 adet üründe teknik düzenlemeye aykırılık tespit edilmiş, 1 adet ürün için de toplatma kararı verilmiştir.

3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında haziran ayı içerisinde 1.132 adet Ölçü ve Tartı Aletinin "ilk ve periyodik muayenesi" yapılmış olup muayenesi yapılan ölçü ve ölçü aletinin tamamı damgalanmıştır. 20 adet işyerinde 56 adet ölçü ve tartı aletinin denetimi yapılmış olup, teknik düzenlemeye aykırılık tespit edilmemiştir.

73 adet şikayetli elektrik sayacının muayenesi yapılmış, 8 adet sayacın hatalı, 65 adet sayacın doğru çalıştığı tespit edilmiştir. 67 adet şikayetli su sayacı muayenesi yapılmış 26 adet sayacın hatalı, 41 adet sayacın doğru çalıştığı tespit edilmiştir.

C. Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları

Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa GÖRGÜLÜ; Müdürlüğümüz personeli tarafından görev yaptığı şubelerdeki görev tanımına göre; gittiği görevlerde ve Müdürlüğümüze gelen vatandaşlara gerekli bilgilendirme yapılmaktadır dedi.

mustafa-gorgulu.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 1509 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim