• Aydın41 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adalı Ses Işık Yöneticisi Volkan ALACAOĞLU Röportajı
11 Temmuz 2016 Pazartesi 14:34

Adalı Ses Işık Yöneticisi Volkan ALACAOĞLU Röportajı

AydınÖzel Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Adalı Ses Işık ve Müzik Genel Müdürü Volkan ALACAOĞLU İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

AydınÖzel Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Adnan AYTAŞKIN; Adalı Ses Işık ve Müzik Genel Müdürü Volkan ALACAOĞLU İle Çok Özel Röportaj gerçekleştirdi.

Volkan ALACAOĞLU : Aslen İzmirliyiz

Biz aslen İzmirliyiz. Ben ailede ilk Aydınlıyım, Aydın Tepecik'te doğdum. Ailem Aydın Tepecikte Tütün yani Tekel'in deposunda çalışıyorlardı. Sülaledeki ilk Aydınlı benim. Ben lise mezunuyum. Aydın Cumhuriyet İlköğretim ve Aydın Lisesi okullarında okudum. İki yıl kadarda Çine Anadolu lisesinde okudum. Fakat  çok okumak istemedim.

Volkan ALACAOĞLU : Ticaret Tatlı Geldi

Ticaret tatlı geldı, para kazanmanın tadını alınca. Ben ticarete Babam Selim ALACAOĞLU birlikte başladım, Babam emekli olunca. Ben Müzik hayatıma düğünde müzisyenlik ile başladım; ilk iş hayatına  15-16 yaşlarında başladım. 

Volkan ALACAOĞLU : Lise'de Piyanistliğe Başladım

Eş dost yardımıyla, org çalmaya başladım. Yani piyanislik yapıyordum. Lise hayatında  piyanisliğe başladım.lise 1 den önce eş dostun cemiyetlerinde kına gecelerınde, nişanlarinda ufak halimize gülüyorduk. Sonra lise 1 de düğünlere  başladım para kazanmaya başlayınca okul  hayatımızıda sonlardırma kararı aldık yani hevesimiz kaçtı okulla ilgili.müziğe hala daha devam ediyorum müzik bırakılmaz  müziği bırakmak çok zor . Yani adalı müzik olarak ses sahne  işleri olarak.

Volkan ALACAOĞLU : Ankara ve İstanbul'da Çalıştım

Ben müzisyenlik yaptığım dönemlerde MediaMarket'te bir yıl kadar Ankara'da satın alma müdürlüğü yaptım, 2006 yılında. Ondan sonra  MediaMarket'te satın olma müdürüydüm İstanbulda tayinim çıktı benim.  İstanbul'a ayak uyduramadım. İşin açıkçası Aydını özledim yani. Burada daha güzel para kazanabilirim ona inandım.  Ailemden ayrı kalamadım sonra Aydına döndüm.

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Ses Işık Sahne Üzerine Eksiklik Vardı

Aydın'a döndükten sonra tabi oradaki CV'miz ile birlikte Aydın'da Turkcell Mağaza Müdürlüğü yaptım, 3-4 ay kadar.  Ondan sonra kendi iş hayatıma başladım. Baktım Aydında ne eksiklik var, ne boşluk var profosyonel anlamda ses ışık sahne sistemlerinde bir eksik olduğunu hissettim.  Bu sektöre girdim. 

Volkan ALACAOĞLU : Sektörüm Üzerine İthalata Başladım

Şimdide ithalat yapmaya başladım. Yani yine ses sahne ışık sistemlerini yine kiralama hizmetini veriyoruz. Yani organizasyonlara hizmet veriyoruz. Ama  şimdi daha çok  bu ürünlerin ithalatlarını yapıp satışına yönlenmeye başladım.  Bu sektörde Adali Ses olarak biliniyoruz çok şükür.

Volkan ALACAOĞLU : En Çok Tercih Edilen Firmayız

Birincisi Aydında ki bir çok kurumsal firmayla biz çalışıyoruz.yani bunu Forum Aydın, Leman Kültür, Devid People,  Brera,  Şapıldak, e5,  gibi... Yani fiyat polikatisi açısından  olsun hemde kullandığımız malzeme açısından  olsun hemde bizim  teknik personel açısından  olsun tabi tercih edilen  bir firma olduk Aydında.  En çok tercih edilen  firmayız.

Volkan ALACAOĞLU : Hizmet Konusunda İyiyiz

Hizmet konsunda satış değilde hizmet konusunda bu arada kurumsal derken şunlarda var, Değişim Koleji olsun, Bilgi Koleji olsun,  Adnan Menderes Üniverstesi olsun  buralarda da sürekli hizmet veriyoruz. 

Volkan ALACAOĞLU : Toptan Satışımızda Var

Satiş noktasında  şöyle bir durumumuz var biz ithalatçı bir firma olduk artık. İthalatçı firma olduğumuz için biz daha çok il dışına yani Aydın  il dışına malzeme satışımız  var. Tabi toptan satışımız var. Mesela İstanbulda, Trabzonda,  Erzurum da,  Adanada, Gaziantepte,  Ankarada,  Bursa, Balıkesir,  Bodrum buralarda sürekli çalıştığımız müşterilerimiz var. Buralara sürekli malzeme gönderiyoruz. Sonuç itibariyle ithal ettiğimiz ürünler,  sahne ekipmanlı ürünler, bu ürünleri  parekende de yapıyoruz ama toplancı olduğumuz için Aydında bu fiyatlari çok fazla dillendirmiyoruz.

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Çok Güzel Mekanlar Var

Şimdi işin gerçeği Aydında aslında  çok güzel mekanlar var eğlence sektörünü  soracak olursanız Aydında bu güzel mekanlar  Aydına bir şeyler katmak istiyor ama Aydınlılar bence bu mekanlara fazla destek vermiyor.

Volkan ALACAOĞLU : Etkinliklere Fazla Katılım Yok

Bir de  çok enterasandır  ben Aydında  bir çok etkinliğe dahil oldum. Yani bunu bir Bar'la yaptım, bir Konferans merkezinde herhangi bir  etkinlik şeklinde de oldu. Sanatsal etkinliklere çok fazla katılım yok Aydında.  Yani  ben isterim ki Aydında daha fazla etkinlik  olsun. Ama  etkinliği yapan kişiler bence  yaptıkları etkinliğinin karşılığını  çok iyi alamıyor.  Bunun sebebi de  katılım çok fazla olmuyor yani.  Belkide olabilir dediğin gibi  reklamlarını farklı yönde kullanılır. İnsanlara yani kitleye ulaşamıyor olabilir. Bilemiyorum yani o benim branşım değil.

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Havaalanı Olması Gerekirdi

Biz Aydınlı olarak  acınacak bir durumdayız. Biz izmirdeki hava alanına minübüslerle Çekiliyoruz yani.  Valla öyle minübüslerle, otobüslerle çekiliyoruz.  Biz uçakları kaldırmasını değil batırmasını  biliriz. Aydınlı olarak yıllardır bu böyle olmuş. Tabi ki Aydında Havaalanı olmasi gerekirdi. 

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Çok Büyük Ticaret Hacmi Var

Bakın Aydında yanlış anlamayın çok büyük  ticaret  hacmi var. Türkiye’nin en büyük nakliye  firmalariından bir tanesi  o Köşk İlçemizee giderken sol tarafta  ismi şimdi aklıma gelmedi. Orada  kontenyırları var hatta yani demek ki burada ticaret yok mu ? Var  ki  hani konteynırla adam burada ticaretini yapıyor. Yani oraya üst kurmuş.

Volkan ALACAOĞLU : Ürünleri İzmir'de Tescil Ettiriyoruz

Gümrüğümüz var bir tane ama TSE yok.  Örnek veriyorum .belki havaalanı  gelse buraya havaalanı birlikte belki  TSE de gelecek. İşte bir teknoloji  altyapımız  yok. Denizli Türk Stantları Endüsüsi büro açmış olabilir. Biz ürünümüzü Aydına geldiği zaman . Aydında herhangi bir kuruma geldiği zaman  bizim tescillik bir ürün,  biz ürünü alıp  İzmire götürmek zorunda kalıyoruz. Ya da izmir deki adami  parasını ödeyip  buraya getirmemiz gerekiyor. 

Volkan ALACAOĞLU : Aydın'ı Terk Etmeyi Düşünüyorum

Aydını terk etmeyi düşünüyorum. Aydın benim ticaretimi  belli bir şeyden sonra kısıtlamaya başladı.  Ya ben şöyle söyleyim ben itahalatçı  firmayım.  Tamamen ithalat yapıyorum. Malzemelerimi getiriyorum Çin'den  ve Türkiye de ki İzmirde ki İstanbul da ki  çoğu itahalatçıyım diye geçinenden iyi durumdayım, çok ciddi  fazla mal getiriyorum yani onu söyleyebilirim ve bu konuda da çok samimiyim. Bir sürü dökümanlarim, evraklarim burada.

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Harbiden Köydeyiz

Ben atıyorum İzmir'e, İstanbul'a, Ankara'ya, Bursa'ya bir malzeme  için beni aradıklarında  yeriniz nerede diye sordularında  Aydın demeye utanıyorum yani.  Çünkü biz Aydında  harbiden de köydeyiz. Köy burası abi.  Uçak uçmuyormuş normal  uçak uçmaz yani.

Volkan ALACAOĞLU : Cennet Gibi Yerlerimiz Var

Düşünün mesela Didim'de Kuşadası'nda bizim cennet  gibi yerimiz var  Turizm açısından. Altunkum'un adı vardı.  Kuşadası'nda Kadınlar Denizi'nin işte  bir sürü gezilecek, görülecek  yerler var. Gidin Didim'de ne bileyim  ne  bir levha ne bir asfalt  görürsünüz. Adam ankaradan gelecek mesela veya hutta Anadolunun herhangi bir yerinden  gelecek  İzmire geçecek veya Kuşadası Didim'e geçecek Aydından geçerken beddua eder.

Volkan ALACAOĞLU : Aydın Makyaj Şehri

Aydın Giriş yolundaki  köprülü kavşak yapımı  6-7 ay'dır da  orası öyle yani. Yazık  değil mi ?   Yani  Aydın  makyaj şehri,  makyajı seven bir şehir bence şu anda ledler var.  Orada sular  falan hareket ediyor,  sular havada uçuşuyor. Her yerde Aydın Belediyesinin  logoları falan böyle çok  süslü logolarımız var, sari bir tane binamız var.

Volkan ALACAOĞLU : Aydın Altın Çağını Yaşıyor

Bizim mahallede  bir gaz borusu geçti, her gün arabaya bir baktım sapsarı yani harbiden  altın şehrinde  Aydın dedim altın çağını yaşıyor. Arabalar sapsarı, yollarda  sapsarı  dükkanımızın içerisi toz içerisinde  kaldı kaç aydır  kaç tane esnaf hala daha  mağdur. 

Volkan ALACAOĞLU : Çin'li Nişanlım İle İthalat Yapıyoruz

Kendi sektörümle ilgili Çin'den Ses, Işık, Sahne  üzerine ekipmanlar  getiriyoruz. Nişanlımda Çin'li bu arada. İnşallah evleneceğiz. Onunda bana çok katkısı var. Tabi Çinden getiriyoruz. Ben 3 yıl kadar  Çinli Nişanlımın müşterisiydim sonra beni  kandırdı, Türkiye de 1 senedir  o da benle birlikte yaşıyor, Türkiyede  o da diyor Aydın bir köy diyor.  Kusadasına gittiği zaman burası diyor şehir, Aydın diyor Köy. 

Volkan ALACAOĞLU : Çin Güzel Ama Bana Büyük Geliyor

Çin bana göre kötü. Bana soracak olursan neden kötü biz köy çocuğuyuz. Yani köy çocuğu  olduğumuz için büyük  şehire alışkın değiliz orada  yüksek yüksek binalar. Yemeği farklı  ister istemez. Bana göre kötü. Çin güzel, bana büyük geliyor. Ben köy çocuğu sen sehir çocuğusun diyorum Nişanlıma. Bana kötü  gelmesi doğal.

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Yeni Bir Kültür Merkezi Açılsın

Aydın da güzel bir kültür merkezi açılsın. Bunu çok istiyorum. Evet Adnan Menderes Üniversitesinin bir kültür mekezi  var. İşte Kültür ve Turizm Müdürlüğünün kültür merkezi  var. Belediyenin de kültür merkezi var ancak gerçekten hani şimdi onları kötülemek açısından  söylemiyorum. Onlar  tabi ki işlerini yapıyorlar ama bazı konularda  gördüğüm kadarıyla  alt yapısal anlamda  onlarında eksikleri var. En başta personel eksikleri olduklarını  söyleyebilirim. 

Volkan ALACAOĞLU : Teknoloji Hergün Kendini Yeniliyor

Aydında mevcut olan Kültür Merkezlerini kötülemek amacıyla  söylemiyorum yani.  Ama gerçekten  bizim yaptığmız iş te ki teknoloji  her gün kendini yenileyen bir teknoloji. Bunu kaldırabilecek  bir yer lazım.  Bunu ticari anlamda  yapabilecek  güzel bir kültür  merkezine  bence Aydının ihtiyacı var. 

Volkan ALACAOĞLU : Aydında Düzgün Bir Salon İhtiyacı Var

Yani dışarıdan  organizasyon firmaları  bizleri arıyorlar. Bizlerin oradaki bu etkinliği düzenleyebileceğimiz bir  yer var mi diye sorduklarında  gösterebileceğimiz bir  tek yer Adnan  Menderes Üniversitesinin salonu  olabiliyor. Ama  orası da sadece 1000 kişilik, onun dışında  Kapalı Spor Salonunda yapmak zorunda kalıyorlar. Kapalı spor salonuda akustik yönünden  kötü bir yer.  Yani Aydında  büyük  kültürel  etkinliklerin olabileceği düzgün  bir salona ihtiyaç var. Benim işimle alakalı bir eksik  soruyorsan budur.

volkanalacaogluroportaj668289.jpg

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 3059 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim