• Aydın9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKP’DEN GAZETECİLER İÇİN GECE YARISI OPERASYONU !
13 Nisan 2020 Pazartesi 21:43

AKP’DEN GAZETECİLER İÇİN GECE YARISI OPERASYONU !

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül AKP’nin gece yarısı operasyonuyla tutuklu gazeteciler Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’yla ilgili yasa düzenlemesi yaptığını söyledi.

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül AKP’nin gece yarısı operasyonuyla tutuklu gazeteciler Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’yla ilgili yasa düzenlemesi yaptığını söyledi. Bülbül, “Çünkü gazetecileri daha fazla cezaevinde tutmak istiyorsunuz” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, infaz yasa tasarısı ile ilgili Meclis’te konuştu. Son 15 yılda 3 kere infaz sisteminin değiştiğini belirten Bülbül, “2005'ten sonra sistemi bozarak cezaları ve infazı kat kat ağırlaştırdınız. Gazetecilere, insan hakları savunucularına ve hak arayanlara karşı cezaevi yolunu gösterdiniz. Şimdi özel afla hırsız çıkacak, gaspçı çıkacak, fuhuşu teşvik eden çıkacak ama yazan içeride olacak” dedi.     

AKP’DEN GECE YARISI OPERASYONU

Dün gece süren görüşmeler sırasında 107’inci maddeye ekleme yapıldığını belirten Bülbül, “Dün, bir gece yarısı operasyonu yaptınız. 107'nci maddedeki ½ olan infaza koşullu salıvermeye bir madde daha eklediniz. ‘Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu kapsamına giren suçlardan mahkum olanlar ibaresini’ eklediniz. Çünkü gerçekleri halka duyurmak için yazan Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ı daha fazla cezaevinde tutmak istiyorsunuz. Bu maddeden yargılanacaklar, daha sonra ceza almaları hâlinde infazı ½ değil, 2/3 olacak. Yani Anayasa’nın eşitlik ilkesini hiçe sayarak kişiye özel kanun yaptınız. Böyle düzenleme hukuk devletinde, demokrasiyle yönetilen ülkelerde olmaz, sadece AKP iktidarının adil yargılanma hakkını ihlal ettiği, eşitlikçi infaz sistemini kaldırdığı düzenlemelerde olur” dedi.

Bülbül daha sonra “Basın özgürlüğü için, demokrasi için, özgürlük için mücadele edenlere selam olsun” diyerek tutuklu gazeteci Barış Pehlivan’ın cezaevinden gönderdiği şu mesajını okudu:

“Aklımda adalet yerine kayırma olsaydı çıkacaktım. Elimde kalem yerine bıçak olsaydı çıkacaktım. Masamda kâğıt yerine para olsaydı çıkacaktım. Benim içim huzurlu. Onların ise adaletten, kalemden, kâğıttan nasıl korktuklarının tescilidir bu yaptıkları. Karakterleri yazgıları olacak."

Bu haber toplam 489 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
    Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın Özel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0544 8148480 | Haber Yazılımı: CM Bilişim